Sözcü Plus Giriş

Dava açılan Ezgi Mola hakkında yeni gelişme

Cinsel saldırı iddiasıyla suçlanan Musa Orhan'a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan Ezgi Mola'nın dosyası 'basit yargılama usulü' görülecek.

Güncellenme: 11:38, 08/06/2021
Dava açılan Ezgi Mola hakkında yeni gelişme

Batman'ın Beşiri ilçesinde intihara kalkıştıktan günler sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden İpek Er, Siirt'te görev yapan Uzman Çavuş Musa Orhan'ın kendisine cinsel saldırıda bulunduğu iddiasını öne sürmüş ve Orhan da Jandarma Genel Komutanlığı'ndan ihraç edilmişti.

Yaşanan olay sonrası Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ‘nitelikli cinsel saldırı' suçundan Orhan hakkında 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istemi ile dava açılmıştı. Orhan'ın tutuksuz yargılanmasına tepki gösteren ünlü oyuncu Ezgi Mola hakkında, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla hakaret ettiği iddiasıyla Orhan'ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş suç duyurusunda bulunmuştu.

BASİT YARGILAMA USÜLÜ

Başsavcılık da Mola hakkında ‘sesli, yazılı ve görüntülü bir ileti ile hakaret' ve ‘hakaret' suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemi ile dava açılmıştı. Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianame üzerine Mola'ya açılan davanın ‘belli bir ağırlığa ulaşılmadığı' gerekçesiyle duruşma yapılmaksızın ‘basit yargılama' usulüyle görülmesine kadar verildi. (İHA)

İlginizi ÇekebilirHakkında dava açılan Ezgi Mola'dan yeni paylaşımHakkında dava açılan Ezgi Mola'dan yeni paylaşımİlginizi ÇekebilirHakkında dava açılan Ezgi Mola: Yalnız olmadığımı böylesine hissetmek çok güzelHakkında dava açılan Ezgi Mola: Yalnız olmadığımı böylesine hissetmek çok güzelİlginizi ÇekebilirEzgi Mola'ya, Musa Orhan'a hakaretten davaEzgi Mola'ya, Musa Orhan'a hakaretten dava

 

 

 

Yayınlanma Tarihi:11:03,