Sözcü Plus Giriş

Ruhsar Pekcan’ın yardımcısı da görevden alındı

Ağustos 2018’den bu yana Ticaret Bakanlığı’nda Bakan Yardımcısı olan Gonca Işık Yılmaz Batur’un yerine Mustafa Tuzcu atandı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 02:44, 08/05/2021
Ruhsar Pekcan’ın yardımcısı da görevden alındı

Geçtiğimiz nisan ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla görevden alınan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın yardımcısı da görevden alındı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan atama kararına göre Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Işık Yılmaz Batur’un yerine Mustafa Tuzcu getirildi.

10 Temmuz 2018’den 21 Nisan 2021 tarihine kadar Ticaret Bakanı görevini yürüten Ruhsar Pekcan görevden alınarak yerine AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Muş getirilmişti.

Görevden alınan Ruhsar Pekcan’ın adı, kendisi ve eşi Hasan Pekcan’a ait şirketin bakanlığa dezenfektan satmasıyla gündeme gelmişti. Pekcan daha sonra görevden alınmıştı.

GONCA YILMAZ BATUR KİMDİR?

1970 yılı Konya doğumlu olan Gonca Yılmaz Batur 1988 yılında Ankara Fen Lisesi'nden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği eğitimi aldı.

İş hayatına özel sektörde başlayarak uluslararası denetim ve danışmanlık firmalarında yöneticilik yaptıktan sonra telekomünikasyon, otomotiv, enerji ve diğer pek çok alanda faaliyet gösteren kurumsal şirketlerde üst görev alan Batur, 18 Ağustos 2018 tarihinde T.C. Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atanmıştı.

İlginizi ÇekebilirBürokraside görevden almalarBürokraside görevden almalarİlginizi ÇekebilirCHP'li Öztrak'tan Ruhsar Pekcan fıkrası: Kediye ciğer emanet ettilerCHP'li Öztrak'tan Ruhsar Pekcan fıkrası: Kediye ciğer emanet ettilerİlginizi ÇekebilirRuhsar Pekcan 2 yıl hapisten kurtulduRuhsar Pekcan 2 yıl hapisten kurtulduİlginizi ÇekebilirRuhsar Pekcan görevinden alındı, yeni bakan Mehmet Muş olduRuhsar Pekcan görevinden alındı, yeni bakan Mehmet Muş oldu
Yayınlanma Tarihi:02:06,