Çiftçiden hükümete tepki: Bizi de bitirdiler, kendileri de bitti

Mersinli çiftçi Bayram Yangın, 100 TL’ye aldığı gübrenin 1100 liraya çıktığını belirterek, "Böyle hükümet olmaz. Bizi de kendilerini de bitirdiler" dedi.

Gübre ve ilaç fiyatları çiftçiyi isyan ettirdi. Mersinli çiftçi Bayram Yangın, 100 TL'ye aldığı gübrenin 1100 liraya çıktığını belirterek, ‘'Böyle hükümet olmaz. Bizi de kendilerini de bitirdiler” dedi.

Mersin'in Tömük mahallesinde çiftçilik yapan Yangın, ”Kiraladığımız tarlaya ürün ekiyoruz ama çok pahalı olduğu için ilaç ve gübre atamıyoruz. 318'lik dengeli lıquıd ilacı 250 liradan 850 liraya çıktı, biz de bittik” diyerek isyan etti.

TAŞ MI KEMİRECEKLER?

Yangın, kiraladığı tarlayı ektiğini ve kilosunu 4 liradan sattığı Anamur karası patlıcanın emeğini karşılamadığını söyledi.

Hükümetin tarım politikasını eleştiren Yangın, “Bizi bitirdiler, kendilerini de bitirdiler. Eve ekmek götüremez olduk. Gübre, ilaç fiyatları 4-5 kat artmış durumda. Mazotun fiyatı zaten katlandı.. Bu insanlar ne yiyecek? Taş mı kemirecek? Böyle hükümet olmaz. Hükümet çiftçisini, üreteni destekleyecek. Bizi isyan ettirmeyecek” dedi.

Açlık sınırı 6 bin 391 TL'ye, yoksulluk sınırı 20 bin 818 TL'ye yükseldi İlginizi Çekebilir Açlık sınırı 6 bin 391 TL'ye, yoksulluk sınırı 20 bin 818 TL'ye yükseldi Fransız bankadan yeni Türkiye raporu: Enflasyonda artış sürecek İlginizi Çekebilir Fransız bankadan yeni Türkiye raporu: Enflasyonda artış sürecek Prof. Dr. Özgür Demirtaş'tan BDDK kararı yorumu: Ekmek 10 lira olacak İlginizi Çekebilir Prof. Dr. Özgür Demirtaş'tan BDDK kararı yorumu: Ekmek 10 lira olacak

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...