Maçın başında öne geçiyorsun VAR uyarısıyla. Colley golü atıyor. Ne beklersiniz Beşiktaş’tan? Oyunu uzun süre domine edip bol atak şansı yakalamasını... Tam tersi oldu.

Sanki Alanyaspor ev sahibiydi. Orta alanda doğru dürüst üç pas yapamayan bir
takım izlemeye başladık. Forvet oyuncuları bırakın pozisyona girmeyi, ilerde top tutma becerisinden çok uzak kaldılar.

Mesela Muleka kanat forvet değil. Bu kesin! Bir de Amartey vakası var. Saatli bomba çalışmaya ve patlamaya devam ediyor. Bu savunma yine komik gol yemeye devam etti. Başrolün değişmez ismi Amartey yine sahnedeydi. Yusuf ikramı geri çevirmedi ve Alanyaspor’un golünü attı.

Orta saha bu kadar ağır geçilmemeli. Amir ve Salih dünkü halleriyle biz iyi yedek oluruz mesajı verdiler. Masuaku öyle bir oynuyor ki bazen kırmızı kartı görmesi an meselesi sanki. Dünyanın en iyi kalecisi bile bu savunmayla futbolu bırakma kararı alır. Chamberlain; “Yahu ben nereye geldim?” diye düşünüyordur herhalde. O da sakatlandı.

İkinci yarının büyük bölümünde mücadele yönünden elinden geleni yapan ama oyun kalitesini yükseltemeyen bir Beşiktaş izledik. Buna rağmen takım baskı kurmayı bölüm bölüm başardı. Gol bir türlü gelmiyordu. Böyle anlarda
kornerleri iyi kullanacaksın. Kazanılan bütün köşe vuruşları çöpe gitti.

Cenk Tosun çok uğraştı ama bir gerçek var, çok formsuz. Rebic’in konsantrasyonu dipte. Takımla ilgisi kalmamış gibi. Golü atamazsan arka arkaya
iki gol yer taraftarını kahredersin.

Bu takımın isim isim büyük bir değişime ihtiyacı var. Bunu yapmak için zaman çok kısıtlı. Kalecisinden stoperine, bekinden santraforuna ve kuşkusuz orta sahasına kadar değişim şart.

Mesele kriz varken başarılı olmakta.