Dünya rekortmeni interaktif komedi oyunu Şen Makas yeniden sahnede

Her defasında değişen interaktif komedi oyunu ‘Şen Makas’, 18 Şubat’ta Tiyatrokare tarafından sahnelenmeye başlayacak. Amerikan Tiyatro Tarihi’nin en uzun süreli oynanan oyunu olarak Guinness Rekorlar kitabına girmeyi başaran ‘Şen Makas‘, Boston’da 1979 yılından bu yana aralıksız seyirciyle buluşuyor. Oyunun yönetmenliğini Nedim Saban üstlendi.

Dünya rekortmeni interaktif komedi oyunu Şen Makas yeniden sahnede

‘Charlie Chaplin Komedi Ödülü' sahibi olan oyunda, seyirciler de oyuna dahil oluyor ve bir kuaför salonundaki katili, oyunculara sorular yönelterek belirliyor. Oyunun finali her defasında seyircinin isteğine göre değişiyor. Seyirci bazen oynuyor, bazen sorgu yaparak, bazen oy vererek oyuna dahil oluyor.

sen-makas-kapak

OYUNU NEDİM SABAN YÖNETİYOR
ABD'nin yanı sıra dünyanın tüm ülkelerinde seyirciyle buluşan ‘Şen Makas', 1997 yılında yine Tiyatrokare tarafından büyük başarıyla sahnelenmiş ve gişe rekorları kırmıştı. Nedim Saban'ın yöneteceği oyunun güncellenen halinde hayatımızda önemli bir yer kaplayan sosyal medya gerçekliği daha fazla öne çıkarılıyor.

nedimsaban

‘ŞEN DUL’ KARAKTERİN MELEK BAYKAL CANLANDIRIYOR
Özgür Yetkinoğlu'nun uyarladığı oyunda, geçtiğimiz yıl Tiyatrokare'nin ‘Ahududu' oyunuyla sahneye dönen Melek Baykal, şen bir dul kadını oynuyor. Seyirci Melek Baykal'ın yanısıra, Veysel Diker, Ebru Saçar, Cem Güler'i sorgulayarak suçluyu bulmaya çalışıyor. Ünlü sunucu Jess Molho'dan da yardım alarak çözülen cinayetin komiseri ise Özgür Yetkinoğlu.

melekbaykalPaul Portner'in yazdığı, Nedim Saban'ın yönettiği komedinin yardımcı yönetmeni Ebru Saçar Aktaş. Dekor Anıl Ateş Işık, Kostüm Günnur Çaras, Işık Mustafa Bal, Müzik Çağatay Kerhibar ve Bülent Güven, koreografi Ayşegül Sünnetçioğlu'na ait. Oyunun ana sponsoru Schwarzkoph Professional.

sen-makas_1
CEP TELEFONLARI OYUN BOYUNCA AÇIK KALIYOR

Cep telefonlarının açık kaldığı ‘Şen Makas' 20 Şubat'ta Bursa Tayyare Kültür Merkezi'nde başlayacak. 20 Şubat Bursa, 21 Şubat Balıkesir, 22 Şubat Manisa, 23 Şubat İzmir Karşıyaka, 2 Mart'ta Çorlu'da seyircisiyle buluştuktan sonra, 3 Mart'tan itibaren tekrar İstanbul'da yoğunluklu olarak Trump Kültür Merkezi, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, Caddebostan, Kozyatağı, Ataköy'de tiyatro severlerle buluşacak.

OYUNUN KÜNYESİ
Yazan: Paul Pörtner
Uyarlayan: Özgür Yetkinoğlu
Yöneten: Nedim Saban
Dekor Tasarım: Anıl Ateş Işık
Işık Tasarım: Mustafa Bal
Kostüm Tasarım: Günnur Çaras
Özgün Müzik: Çağatay Kehribar, Bülent Güven
Koreografi: Ayşegül Sünnetçioğlu
Yardımcı Yönetmen: Ebru Saçar Aktaç
Reji Asistanları:  Erdinç Doğancı, Özüm Erdil
Afiş Tasarım: Galip Aksular
Afiş Fotoğrafı:   Eren Yiğit
Klip Yönetmeni: Mert Özkan
Video Mapping: Can Akyürek

Loading...