Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Attila Özdemiroğlu en son neler demişti?
Attila Özdemiroğlu en son neler demişti?
Bir süredir kanserle mücadele eden ünlü müzisyen Atilla Özdemiroğlu hayatını kaybetti.
Magazin 20 Nisan 2016 - 11:39

Besteleriyle Türk pop müziğine damga vuran ve bu sabah hayatını kaybeden 73 yaşındaki Attila Özdemiroğlu’nun ölümü sanat dünyasını yasa boğarken akıllara son sözlerini de getirdi.

Foto: DepoPhotos

‘ÖLECEĞİMİ HİSSETTİM’

Bir süre önce kanser tedavisi için Almanya'ya giden ve bağışıklık sistemini güçlendiren tedavi metoduyla kendisini daha iyi hissetmeye başladığını belirten Attila Özdemiroğlu, sağlığına yönelik süreci en son HaberTürk’te şu sözlerle dile getirmişti.

“10. kemoterapiyi alsaydım ölecektim. Bunu hissettim. Bir yıldır bilimsel araştırmalarla alternatif tedavileri ve klinikleri araştırıyorum, asla şeker tüketmiyorum…”

Foto: DepoPhotos

ŞARKILARI

Attila Özdemiroğlu 1966'da dönemin en önemli orkastralarından olan ‘Durul Gence 5'e girer ve bundan sonra çeşitli orkestralarda görev alır. Besteci ve aranjör olarak çeşitli eserlere imza atar.

1970'li yıllar, Attila Özdemiroğlu için bestelerini yaptığını, bunların dönemin en çok tutulan şarkıları olduğu yıllar olur. Attila Özdemiroğlu ve Şanar Yurdatapan adlarının ilk harflerinin birleşmesiyle oluşturdukları ŞAT Yapım, 70'li yılların pop müziğine damgasını vurmuş bir müzik fabrikası gibidir.

Füsun Önal'ın sesinden dinlediğimiz ‘Senden Başka', Yeşim'in ‘Olmaz Böyle Şey'i, Nilüfer'i bize tanıtan ‘Dünya Dönüyor', Esmeray'ın ‘Unutama Beni' adlı şarkısı, Cici Kızlar'ın ‘Delisin', Melike Demirağ'ın söylediği ‘Arkadaş'ı, Sezen Aksu'dan dinlediğimiz ‘Olmaz Olsun' adlı unutulmaz şarkıların hepsinde besteci, söz yazarı, aranjör, yapımcı olarak bu ikilinin imzaları vardır.

Foto: DepoPhotos

AŞKLARI

Attila Özdemiroğlu unutulmaz aşk şarkılarını unutulmaz aşklar yaşayarak yapar. 17 yaşında, şarkıcı Berkant'ın tanıştırdığı Ayla Pelit ile flört etmeye başlar. 1961'de evlenirler. 20 yaşındayken; daha sonra oyuncu olarak tanınacak kızları Yaprak Özdemiroğlu dünyaya gelir. Sonra da oğulları Sarp'ı kucaklarına alırlar. 11 yıl evli kaldıktan sonra 1974'te boşanırlar.

Attila Özdemiroğlu- Füsun Önal aşkı başladığında, Attila Özdemiroğlu henüz boşanmamıştır. 1975'te evlenirler. Evlendiklerinde Füsun Önal 20'li yaşlarının başındadır. Füsun Önal çocuk ister, hatta birkaç kere de hamile kalır; ama iki çocuk babası Attila Özdemiroğlu'nun karşı çıkışıyla sonuçlanır bu istek. Beraberlikleri 5 yıl sürer; bunun 1.5 yılı evli kalırlar.

Foto: DepoPhotos

Attila Özdemiroğlu'nun bu evliliğini de bitiren yine aşk olur. Şanar Yurdatapan'ın kız kardeşi Lale Yurdatapan, şimdiki adıyla Lale Mansur'a aşık olur Attila Özdemiroğlu. 19 yaşındaki balerin Lale ile 1977'de evlenirler; 80'de boşanırlar. Dönemin en seksi ve en güzel oyuncularından Müjde Ar ile aşkı, unutulmaz aşklar arasında yerini alır bu kez.

Attila Özdemiroğlu ile Müjde Ar evlenmez; ama 15 yıl birlikte yaşarlar. Attila Özdemiroğlu bir röportajında neden evlenmediklerini; “Müjde'nin annesi Aysel Gürel istemiyordu” diye açıklar. Attila Özdemiroğlu 1995'te, 52 yaşındayken kendinden 31 yaş küçük, 21 yaşındaki Hepgül Hepbir ile evlenir. Lidya ve Lara (1996) adında ikiz kızları olur. Ama bu evlilik de biter.

BİR RÖPORTAJINDA AŞK HAYATINI ŞÖYLE ÖZETLEMİŞTİ

Attila Özdemiroğlu bir röportajında aşk hayatını şöyle özetler: “Bütün ilişkilerimde biri bitmeden, biri başladı. Duygu bitiyor, evlilik bitmiyor. Sonra bir başkasıyla ilişki başlıyor işte…” Kasım ayında akciğer kanseri teşhisi konulduğunda ise hayatına giren kadınlar, bir zamanlar sevdikleri adama destek olmak için yanına koşar.

Son güncelleme: 12:05 - 20.04.2016