Sözcü Plus Giriş

Ölmeden önce uğramanız gereken restoranlar

Yemeğinizi hiç zifiri karanlıkta, aslanların eşliğinde ya da zürafalarla beraber yemek istediniz mi?

Güncellenme: 10:10, 20/02/2017
Ölmeden önce uğramanız gereken restoranlar

İlginç yerlerde yemek yemek ya da farklı lezzetler denemek gibi meraklarınız varsa mutlaka kendinize uygun bir restoran bulabilirsiniz. Dünyanın her yerinde tuhaflığıyla ünlenmiş, eşsiz deneyimler sunan yerler var.

İtalya’nın Puglia şehrindeki Grotta Palazzese Restaurant, denizin kıyısındaki bir mağaranın içinde yer alıyor.

1İzlanda’daki Ion Hotel’in barı, Kuzey Işıkları’nın mükkemmel bir noktadan izlenebileceği bir yere yapılmış.

2
Fransa’da 3842 metre yükseklikteki bir dağın tepesine kurulan Aiguille Du Midi Restaurant, müşterilerine bulutlara yukarıdan bakarak yemek yiyebilme keyfini sunuyor.

3Kenya’da yer alan Giraffe Manor, isminden de anlaşılacağı gibi zürafaların yaşadığı bir yerin ortasında bulunuyor. Burada yemeğinizi pencerelerden içeriye kafasını uzatan zürafalarla paylaşma imkanınız var.

4
Maldivler’deki Ithaa Restaurant, su yüzeyinin 5 metre altına inşa edilmiş. Burada dünyanın çok az yerinde tecrübe edilebilecek bir deneyimle, üzerinizden geçen balık sürülerini izleyerek yemek yiyorsunuz.

5Yüzüklerin Efendisi fanlarının büyüleneceği The Green Dragon Bar, Yeni Zelanda’da bulunuyor. Burası hobit kültürüne hayran olanların buluşup bolca bira içtiği bir hobit mekanı olarak biliniyor.

6Kenya’da yer alan Cave Restaurant, gerçekten oldukça eski bir mağaranın içine yapılmış. Sadece mum ışığıyla aydınlatılan mekanda yemek oldukça gizemli bir deneyim.

kenyaFinlandiya’daki The Snowcastle of Kemi, kar ve buzdan yapılmış bir restoran. Burada duvarlardan masalara kadar her şey buzdan yapılıyor.

buz
Zanzibar’daki The Rock, Hint Okyanusu’nun ortasındaki bir kayanın üzerine inşa edilmiş küçük bir kulübeyi andırıyor. Sadece bir kaç masası olan mekanda, günün her saati inanılmaz bir manzaraya bakarak yemek yiyorsunuz.

rockBora Bora adalarındaki The Water Restaurant’ın bütün masaları suyun içinde bulunuyor. Burada harika deniz ürünlerini, berraklığıyla hayran kalacağınız suyun içinde oturarak yeme şansına sahipsiniz.

water
Japonya’nın Himeji kentindeki Sip Your Coffee’de, kahvenizi kedilerle birlikte içebilirsiniz. Burası sadece siyah kedilerin bulunduğu bir mekan ve eğer sizin de siyah kediniz varsa yanınızda getirip kedinizle beraber keyifle zaman geçirebilirsiniz.

catsDünyanın ilk ve tek Uçan Balon Restoranı Hollanda’da işletiliyor. Balonun içindeki bir aşçı tarafından hazırlanan yemekleri, şehri kuş bakışı seyrederken yiyebilirsiniz.
balon
Bali’deki Tsavo Lion Restaurant, aslanların serbestçe dolaşabildiği bir doğal parkın içinde yer alıyor. Burada yemeklerinizi hemen yanınızdaki camdan içeri bakarak sizi seyreden aslanlar eşiliğinde tadıyorsunuz.

aslan
Çin’in Tianjin şehrindeki Prison of Fİre isimli restoran, göründüğü gibi hapishane temalı. Burada her masa birbirinden demir parmaklıklarla ayrılan hücre tipi odalarda bulunuyor ve yemekler hücredeymişcesine küçük bölmelerden servis ediliyor.

hapisTayvan’da yer alan Barbie Cafe, dev bir bebek odasının gerçeğe dönüştürülmüş hali gibi. Her şeyin tamamen pembe olduğu kafede, servis edilen her şey de elbette Barbie temalı.

barb
İlginizi ÇekebilirDonmuş göllerin nefes kesen görüntüleriDonmuş göllerin nefes kesen görüntüleri

 

İlginizi ÇekebilirYeni Zelanda'yı Gandalf kostümüyle gezen fotoğrafçıYeni Zelanda'yı Gandalf kostümüyle gezen fotoğrafçı