Bu oyun iyi oyuncularla keyif verir. Fernando Santos kuşkusuz bu hususu hepimizden iyi biliyor. Göreve gelmeden önce seyrettiği oyuncular şimdi onunla  beraberler. Çok kısa bir süre geçti fakat sahada yer alan oyuncuların çoğu yeni planlamada bence Santos’un yol haritasında yer almayacaklar.

Pendik faciasından sonra takım silkinmek istemiş. En azından oyun disiplininden taviz vermeden oynamaya çalışan bir oyuncu gurubu vardı sahada.

Bu orta saha üretemez, sadece mücadele eder. Gedson,Tayfur ve Demir Ege üçlüsünden çok şey beklemek onlara haksızlık olur. İlk devre seyredenlerin zevk almadığı can sıkan bir oyun izledik. Adana Demirspor’un 10 kişi kalması ile ibre Beşiktaş’a dönmeye başladı. Rashica’nın çekildiği ve yerde kaldığı pozisyon bana göre penaltıydı. Çekme hamlesi orta sahada olsa faul vermeyecek miydi?

Demirspor eksik kalınca haklı olarak kapandı. Mesele kapanan takımları açabilmekte. Oyunda pozisyon bulamayan Beşiktaş, hücum organizasyonlarında kısır döngü yaşamaya devam etti. Böyle anlarda sürpriz şutlar size gol getirebilir. Semih bunu denedi ama direk izin vermedi.

Ghezzal oyuna girdi ama sadece ismi vardı sahada. Olumlu tek hareketi olmadı uzun süre. Sahada diri duran ve oyun heyecanı yüksek olan Semih’in çıkmasını anlayamadım. Dün akşam biri çıkacaksa sahada kaybolan Cenk Tosun olmalıydı o isim!

Son dakikalarda Muleka, Rebic ve Cenk Tosun ile bütün hücum risklerini aldı Santos. VAR niye var? Rebic’in pozisyonu da penaltı bence. Stoper transferinden önce 6, 8, 10 ve acil 9 numara veya Aboubakar’ın affı gerekiyor.

Böyle giderse futbol oynayamayan Beşiktaş 500 seyirci önünde sahaya çıkar.