Maça 1-0 yenik başlamak uğraştırır, moral bozar. Tayfur, Umut’un ayağına gidiyor ama başarısız bir gidiş izliyoruz. Umut’un şut düşüncesi güzel ama bir kaleci kapattığı köşeden gol yerse olmadı denir. Bu pozisyonun mazareti beklenmedik bir yerden gelen şut denebilir ama her yerden topa vurulabilir. Kaleci konsantrasyonu hep yüksek olmalı.

Gol sonrası bunalım günlerinde olduğu gibi hiçbir şey yapamayan bir Beşiktaş izledik. Yine o duygu sahaya yansıyordu. “Eyvah ikinci golü yersek ne yaparız acaba” diye soruyor gibiydi oyuncular.

Onur ve Umut hücuma katkıda bulunmakta başarılı değiller. Tayfur formsuz ve kapasitesi bu takımın çok uzağında. Semih tam kanat değil, onun yeri net santrafor. Cenk Tosun ona servis yapılmazsa çoğu zaman kayboluyor. Net 2 pozisyonu da değerlendiremedi dün.

Pendikspor, 2. yarının başında çok rahat bulduğu pozisyonları atsaydı maç bir anda 3-0 olacaktı.

Bir takımı hücuma itecek orta saha oyuncuları olmazsa sadece ayağa yavaş şekilde pas yaparsınız. Mevsimler değişir ama gol atamazsınız. Beşiktaş savunma güvenliğini tamamen bırakınca ikinci golü yedi. Taç atışından sonra Halil gibi iyi deparı olan oyuncuyu kaçırırsanız topu ağlarınızda görürsünüz.

Evet yine başa dönmüştü takım. Psikolojik yıkım tekrar yaşanıyordu. Thiam rahat rahat üçüncü golü buldu. Svensson herhalde hazır olmadığı için oynamıyor.

Fernando Santos herhalde şok olmuştur bu kadar çabuk çözülen bir takımı sahada gördükten sonra. Yenilen dördüncü gol tam bir facia. Sequeira orta yaptı, top yere vurdu ve gol oldu.

Bu takım taraftarını daha çok üzer böyle giderse. İşin açıkçası kaleci dahil birçok bölgede büyük problem var. Transfer operasyonu kolay değil bunu biliyorum ama artık risklerin alınacağı dönem başladı.