Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belliydi. Yıllardır kurallar zemine, zamana, takıma ve adamına göre uygulanırsa kural olmaktan çıkar diyoruz. Eğer kurumları işletmez, kişileri işletirseniz adam da gelip böyle orta yere tüyü dikiverir. Hadi temizleyin şimdi!

Geçen hafta Basketbol maçında Madar’ın kafası yarıldı, emniyetten bugüne kadar tık yok. O kendini bilmezi yakalamak için her türlü teknolojik altyapı var, ama ortada fail yok. Bir operasyon sonrası yakalanan 7865 tane mermi ile İstanbul Emniyeti yazmayı bilenler, 50 metreden kafalarımızı yaran bu spor teröristlerini yakalayıp ifşa edemiyor, ne hikmetse!  

Koç İtoudis bunlara teröristi dedi diye kızıyoruz. Kızmaya hakkımız var mı, adam doğruyu söylüyor anlayana! Olaylar küçük-büyük cezasız kalınca otoritenin olmadığı yerde herkes kendi otoritesini kurmaya kalkıyor ve kaba kuvveti kendisinde hak görüyor.

Emniyet personeline “6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’un“ şikayete tabii olmadığını bir türlü anlatamadık. Niçin görevinizi yapmıyorsunuz? Yoksa malum sebeplerle işinize mi gelmiyor gereğini yapmak!

Soru işaretleri çok;

Sahanın ortasına kadar bu şehir eşkıyalarının girmesine kim izin veriyor? Haklarında işlem yapılacak mı? Sakın ola ki kulüp başkanı oraya girerken kim ne diyebilir demeyin! Derseniz zaten düğmeyi yanlış iliklemeye başlayacağınız için gerisini konuşmaya gerek yok.

Olay sonrası yüreği pır pır ettiği için soluğu hastanede alarak aklınca ajitasyon yapan delikanlı Faruk, hastane önünde eşi ile makam aracına binerken Ankara emniyeti nerede idi? Ülkede meclisten milletvekilleri kelepçe ile çıkarılırken, gazeteciler kelepçelenirken bu zorba, eşi ile makam aracına nasıl biner? Sonrası tam bir komedya.

İfadesinde, “Tokat attım, tokat kırığa sebep olmaz” demiş. Aslında zavallı haklı. Ülkede utanmazlık, yalan, dolan hukuka gerekçe edildiği için o da öğrendiği yöntemlerle paçayı kurtarmaya çalışırken aklınca bizi kandıracak! Yazık.  

Son söz hakemlere, birbirinizi yiyeceğinize birlik olmanızın zamanı gelmedi mi? Ne dersiniz!