Reklamsız Sözcü

Doktorluk yaptığı beldede öğrencileri sınavlara da hazırlıyor!

Başverimli Beldesi'nin en verimli doktoru Enes Başak. Hafta içi beldedeki hastalara bakan Dr. Başak, hafta sonu da öğrencileri sınavlara hazırlıyor.

android-time 17:23 6 Aralık 2015
Doktorluk yaptığı beldede öğrencileri sınavlara da hazırlıyor!
Başverimli Beldesi'nin en verimli doktoru Enes Başak. Hafta içi beldedeki hastalara bakan Dr. Başak, hafta sonu da öğrencileri sınavlara hazırlıyor.

Enes Başak, Şırnak’ın Silopi İlçesi Başverimli Beldesi’nde aile hekimi…Haftada 5 gün hastalara bakan Dr. Enes Başak, hafta sonları da beldede TEOG ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere matematik dersi veriyor.

Dr. Başak, sosyal medya üzerinden düzenlediği kampanya ile elde ettiği kaynak kitaplar ile çalıştırıyor. Bu kitaplar ile hafta sonu 3 saat öğrencilere ücretsiz ders veriyor. Silopi’ye bağlı Başverimli Beldesi’nde geçen Ocak ayında aile hekimi olarak göreve başlayan Dr. Enes Başak, çalıştığı sağlık ocağında kendisine soru sormaya gelen öğrenci sayısında artış olunca kurs açmaya karar verdiğini ifade ediyor.

ÖĞRENCİLER MATEMATİK’TE ARTIK ZORLANMIYOR

Dr.Başak’ın kendilerine ders vermesinden büyük memnuniyet duyan öğrencilerden Serhan Tatar, “Toplama çıkartma denklemlerinde çok şey öğrendik. Bir sürü soru çözüyoruz” dedi. Mehmet Bayrak adlı öğrenci ise, matematik sınavlarında kolaylık sağladığını ifade ederek, “Daha önce yapamadığımız soruları artık hemen çözüyoruz. Sınavda düşük not aldığımızda diğer sınavda yüksek aldığımızı ve çalışacağımızı öğreniyoruz alışkanlık haline getiriyoruz” dedi.

“LYS’YE HAZIRLAMAYI DA HEDEFLİYOR”

Dr.Enes Başak da, daha önceden 8’inci sınıfta olup ta sağlık ocağına soru sormaya gelen öğrenciler olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

“Hafta sonunu değerlendirebilmek için güzel bir çalışma olabilir’ diye böyle bir şey başlattık. Okul yönetiminden rica ettik. TEOG dersleri nedeniyle okul binası açık oluyor. Bize bir sınıf verdiler. Biz de bu sınıfta derslerimize başladık. Kullandığımız kaynak kitaplar tamamen daha önce yapmış olduğumuz yardım kampanyasında batı illerinden gelen yardımlardı. Haftanın bir günü, Pazar günü 10.00-13.00 saatleri arasında ders çalışıyoruz. İlerleyen dönemde bunu iki güne yaymaya çalışacağız. Şu anda 13 öğrencimiz var. Bazı günler bu sayı 15-20’ye kadar da çıkabiliyor. Bazı günler 10’a kadar da düşebiliyor. İlerleyen dönemde inşallah daha güzel olacaktır. Şu anda başlangıç seviyemiz 9’uncu sınıf matematik olarak başladık. Bu öğrencileri peyderpey ilk olarak çalışmaya alıştırmak, çalışmayı öğretmek onlara. Akabinde bu öğrencileri LYS’ye hazırlamak. Şuanda ben bu köyde görev yapıyorum. Yalnız benim görev sürem burada dolup Silopi merkeze de geçebilirim. Başka bir yere geçtiğim zamanda ben bu kursları devam etmeyi düşünüyorum.” DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 17:2806.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more