Reklamsız Sözcü

CHP`den Silvan`a gıda yardımı

CHP`den Silvan`a gıda yardımı

android-time 13:48 29 Aralık 2015
CHP`den Silvan`a gıda yardımı
CHP`den Silvan`a gıda yardımı

Ergün YILMAZSİLVAN (Diyarbakır), (DHA) – CHP Genel Merkezi tarafından Diyarbakır`ın Silvan İlçesi`ne gönderilen 1 TIR dolusu gıda yardımı, CHP`liler ve Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Ateş tarafından teslim alındı.

CHP Genel Merkezi tarafından, 6 kez sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Silvan`ın Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde yaşayan mağdur ve yardıma muhtaç ailelere dağıtılmak üzere gönderilen gıda yardımı, CHP İlçe Başkanlığı ile Muhtarlar Derneği tarafında vatandaşlara dağıtılacağı belirtildi. Olaylar sonrası Silvan ilçesini ziyaret eden CHP`li milletvekillerine yardım taleplerinde bulunduklarını söyleyen Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Ateş, `Şu anda bu yardımı gerçekleştirmiş bulunduklarını görmekteyiz. İlçe Başkanımız Abdullah beye, İl Başkanımıza ve İstanbul Milletvekillerine ayrıca Büyükçekmece ve Silivri belediyelerine de teşekkür ederiz. Allah kabul etsin diyoruz. Bin koliden oluşan yardımın bulunduğu TIR, İstanbul`dan yola çıkmış, 600 koli Sur ilçesine, 400 koli yardım paketi ise Silvan ilçemizin Konak, Tekel ve Mescit mahallelerindeki vatandaşlarımıza dağıtmak üzere derneğimize teslim edilmiştir. Bu yardımlardan dolayı CHP Genel Merkezine, başta başkan düzeyindeki yetkililere çok çok teşekkür ederim` dedi.

CHP`nin gönderdiği gıda kolilerinde un, makarna, pilaki, su, şeker, yağ gibi gıda maddeleri bulunurken, tırdan indirilen yardım kolilerinin kısa zamanda ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı belirtildi.

DHA-Genel – Türkiye-Diyarbakır Silvan – Ergün YILMAZ
2015-12-29 13:40:21

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more