Reklamsız Sözcü

Ölüm yolu TBMM gündeminde

CHP'li vekil, İzmit- Kandıra yolundaki cinayetlerle ilgili soru önergesini TBMM'ye sundu

android-time 12:47 27 Temmuz 2015
Ölüm yolu TBMM gündeminde
CHP'li vekil, İzmit- Kandıra yolundaki cinayetlerle ilgili soru önergesini TBMM'ye sundu

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit-Kandıra karayolundaki güvenlik önlemlerinin ve MOBESE kameralarının eksikliğini belirterek, 2 Ekim 2012 tarihinde Serpil Kömürcü, 7 Ağustos 2014 tarihinde Hüseyin Şenel ile Özgün Altun, 22 Ocak 2015 tarihinde Nuran Dutlu ve son olarak 16 Haziran 2015 tarihinde Kandıra F Tipi Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk cinayetlerinin ortak noktalarının İzmit- Kandıra yolu olduğunu söyledi.

Hürriyet, cinayet olaylarının meydana geldiği İzmit- Kandıra karayolundaki güvenlik sorunu ile ilgili İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk’ün cevaplandırması istemiyle TBMM’ye soru önergesi verdi.

Hürriyet, jandarma ve polis ekiplerinin bu tür cinayetleri mobese olması halinde daha kolay çözebileceklerine dikkat çekti. Hürriyet önergesinde, “Kocaeli il genelinde kaç mobese kamerası vardır? Mobese kameraları yeterli personel tarafından takip edilebilmekte midir? Ünü Kocaeli dışına çıkan İzmit-Kandıra yolu üzerine mobese kameralarının konulması düşünülen projeler arasında var mıdır?” sorularının yanıtlanmasını istedi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more