Sözcü Plus Giriş

Ses kayıtlarında Digitürk ayrıntısı: “Hocaefendinin sohbetleri var o yüzden kapatıyoruz”

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ’nün TSK yapılanmasına yönelik yapılan soruşturma kapsamında 33 kişi hakkında gözaltı kararı verildiği belirtildi. Hakkında gözaltı kararı olan kişilerin 26’sının yakalandığı öğrenildi.

Can ÖZÇELİK
09:32 -
Ses kayıtlarında Digitürk ayrıntısı: “Hocaefendinin sohbetleri var o yüzden kapatıyoruz”

Soruşturma kapsamında hakkında işlem yapılan kişilerin FETÖ kanallarının Digitürk'ten çıkarılmasından sonra platform aboneliğini bitirmelerinin örgütün talimatıyla mı olup olmadığının belirlenmesi için verilen dilekçe ve ses kayıtlarının incelendiği ifade edildi.

“HOCAEFENDİNİN SOHBETLERİ VAR”

Ses kayıtlarının incelenmesi sonucunda, gözaltı kararı verilen askerlerin Digitürk'ten ayrılış nedenlerini “Hocaefendinin sohbetleri var, başka bir şey yok. Mahkeme kararı olmaksızın kanalları kapatıyorsunuz” gibi gerekçeler sunduklarının tespit edildiği belirtildi.

KONYA’DA 9 GÖZALTI KARARI

Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ elebaşının talimatından sonra Bank Asya’ya para yatırdıkları öne sürülen 9 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, düzenledikleri operasyonda 6 zanlıyı gözaltına aldı. Adreslerinde bulunamayan 3 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

Son güncelleme: 10:11 28.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more