Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da duman cinayeti!

İstanbul Kağıthane'de bir ekmek fırınından çıkan duman tartışmasında fırıncı Hakkı Şahin'i öldüren Metin Ö. yakalandı. Şahsın sorgusunda "Dumandan rahatsız olduğumu söylemek için gittiğimde bana küfür edildi ve olaylar yaşandı" dediği öğrenildi. Tukuklanan Metin Ö. cezaevine gönderildi.

Tugay SADAY
14:47 -

İstanbul Cinayet Büro Amirliği ekiplerini harekete geçiren olay 29 Temmuz’da Kağıthane’ye bağlı Gürsel Mahallesi’nde yaşandı.

İddialara göre, fırın işleten Hakkı Şahin’in yanına giden Metin Ö., dükkandan çıkan dumandan etkilendiklerini belirterek, önlem alınmasını istedi. İkili arasında yaşanan tartışma arbedeye dönüştü. Vatandaşların araya girmesi üzerine uzaklaşan Metin Ö. bir süre sonra tekrar fırına döndü. Arbede tekrar başlayınca Metin Ö. yanında getirdiği tabancayla fırıncı Hakkı Şahin’e ateş etti.

Açılan ateş sonucu Hakkı Şahin kanlar içinde yere yığılırken, Metin Ö. olay yerinden koşarak uzaklaştı.
Adrese gelen sağlık ekipleri Hakkı Şahin’in öldüğünü belirlerken, polis ekipleri ise çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yapılan incelemeler sonucu polis Metin Ö.’yü yakalamak için çalışma başlattı.

Çalışma kapsamında sürdürülen takiplerin ardından 30 Temmuz Günü Metin Ö. saklandığı adreste gözaltına alındı. Emniyete götürülerek sorguya alınan Metin Ö.’nün ifadesinde, “Fırının arka sokağında oturuyorum. Fırından çıkan dumandan rahatsız olduğumu söylemek için gittim. Bana küfür etti. Sonra olaylar yaşandı” dediği öğrenildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan ve servisçilik yaptığı öğrenilen Metin Ö. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Son güncelleme: 15:47 01.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more