Sözcü Plus Giriş

Okul müdürünün okuldan kaçan öğrencinin parmaklarını kırdığı iddia edildi

İzmir, Manisa ve Zonguldak'tan sonra öğrenciye bir darp iddiası da Kahramanmaraş'tan geldi. Okuldan kaçtığı iddiasıyla 12 yaşındaki bir öğrencinin, okul müdürü tarafından parmaklarının kırıldığı ileri sürüldü. Dayak iddiasıyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Okul müdürü görevden uzaklaştırılarak hakkında soruşturma başlatıldı.

18:07 -

Olay, Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi Tombak Mahallesi'ndeki bir okulda meydana geldi.

ogrenci-iha41_6618943

İddiaya göre, ortaokul 7'nci sınıf öğrencisi Ömer K. (12), okuldan kaçtığı gerekçesiyle ve okul hizmetlisinin, ‘tavuk çalıyor' iddiası üzerine okul müdürü Mustafa Y. tarafından değnekle dövüldü. Ömer K.'nin eli, değnek darbeleri nedeniyle kırıldı.

İLGİLİ HABERYine bir öğretmene darp suçlaması!Yine bir öğretmene darp suçlaması! ogrenci-iha31_6618945

ANNE MÜDÜRÜN YAPTIĞINI SÖYLEDİ

Oğlunun hiçbir işini yapamadığını ve mağdur olduklarını söyleyen Ömer K.'nin annesi Fatma K., “Bu olay okul müdürü Mustafa Y. tarafından yapılmıştır. Çocuklarımızı nasıl birine güveniyoruz bakın da görün. İnsan olan yapmaz. Çocuğumuzun elini değnekle vura vura parmakları kırılmaz. Hem de elini ıslatıp ıslatıp dövmüş senin karşında adam yok 12 yaşındaki bir çocuk var. Benim çocuğumu okuldan kaçtığı için döverken okul hizmetlisi 'tavuk çalıyor' demiş. Onun hiddetiyle kendi odasında ve öğretmenler odasında sopayla dövmüş” dedi.

ogrenci-iha21_6618946İLGİLİ HABERİzmir'de 2 yaşındaki öğrenciye darp iddiasıİzmir'de 2 yaşındaki öğrenciye darp iddiası

Olayla ilgili Göksun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün soruşturma başlattı.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Dayak iddiasıyla ilgili Bakanlık da harekete geçti. Okul müdürü görevden uzaklaştırılarak hakkında soruşturma başlatıldı. Milli Eğitim Bakanlığından yapılan bilgilendirmede, Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesi Tombak Ortaokulu’ndaki bir öğrencinin, okul müdürü tarafından darbedildiği iddiası üzerine, soruşturma başlatıldığı kaydedildi. Bilgilendirmede, “Söz konusu okul müdürü hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanmış olup, Bakanlık müfettişlerimiz tarafından soruşturma başlatılmıştır.” ifadesine yer verildi. AJANSLAR 

İLGİLİ HABERÖğretmenden öğrenciye bir darp iddiası da Manisa'dan!Öğretmenden öğrenciye bir darp iddiası da Manisa'dan!
Son güncelleme: 18:59 09.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more