Sözcü Plus Giriş

CHP’li vekillerin İstanbul’da oy çuvalı nöbeti

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun dün akşam yaptığı "İstanbul'u adım adım takip ediyoruz  MYK üyelerinin tamamını gönderdik. İstanbul'daki örgütüme seslendim. 48 saat uyumak yok. Sandıklarda bekleyeceğiz" açıklamasının ardından 'CHP’li vekillerin İstanbul’da oy çuvalı nöbeti'nden  ilginç kareler gelmeye başladı. 

16:17 -
CHP’li vekillerin İstanbul’da oy çuvalı nöbeti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün akşam saatlerinde Ankara’da parti merkezi önünde toplanan kalabalığa bir açıklama yaptı. Konuşmasında Ankara’yı kazandıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu “İstanbul’a da bahar gelecek. Oraya da bahar gelecek” demiş ardından “Adım adım takip ediyoruz. MYK üyelerinin tamamını gönderdik. İstanbul’daki örgütüme seslendim. 48 saat uyumak yok. Sandıklarda bekleyeceğiz. İstanbul’a da baharı getireceğiz. Ekrem başkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yapacağız. Dolayısıyla Ankara’dan İstanbul’a selam gönderelim. Başarı dileklerimizi, dualarımızı gönderelim. Adım gibi eminim orayı da kazacağız. Destan yazacağız.” ifadelerini kullanmıştı. 

Kılıçdaroğlu’nun bu talimatının ardından başta CHP’li vekiller olmak üzere bütün partililer ilçe seçim kurullarında adeta ‘çuval nöbeti’ne geçti. İstanbul’daki farklı noktalarda nöbet tutan vekillerden renkli görüntülerde gelmeye başladı. Özellikle CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın çuvalların üzerene yattığı fotoğraf görenleri gülümsetti. Fotoğrafları sosyal medya hesabından da paylaşan Tanal, “Ümraniye’de seçim itirazları nedeniyle sandıkların içeriğinin değiştirilmemesi için nöbetçiyim.Görevimin başındayım.” diye not düştü

Burdur Milletvekil Mehmet Göker – Güngören

Selin Sayek Böke ve Akif Hamzaçebi Üsküdar

İstanbul Milletvekil Mahmut Tanal- Ümraniye

 

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more