Sözcü Plus Giriş

Devlet erkânı Ata’nın huzuruna çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla devlet erkânı ile birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. Törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kuvvet komutanları ve çok sayıda bakan katıldı.

10:13 -

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, tüm yurtta, KKTC’de ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlanıyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Ankara’da ilk tören Anıtkabir’de düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla devlet erkânı ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine gelen heyet, Erdoğan’ın mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı okudu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile selamlaştı.

CUMHURİYETİ CANIMIZ PAHASINI KORUMAKTA KARARLIYIZ

Cumhurbaşkanı ve beraberindekiler, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deftere şunları yazdı: “Aziz Atatürk, bugün Büyük Zafer’in 97’nci yıl dönümüne ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. Tarihimizin altın halkalarından biri olan büyük zaferin kazanılmasında emeği geçen başta zat-ı aliniz olmak üzere tüm komutanlarımızı, subaylarımızı, askerlerimizi, milletimizin her bir ferdini minnetle anıyoruz.  Aziz şehitlerimizin fedakarlıkları üzerinde yükselen ve bize emanetiniz olan Cumhuriyet’i canımız pahasına korumakta kararlıyız. Milli bekamızı hedef alan tehditlere karşı yurt içinde ve sınırlarımız dışında yürüttüğümüz amansız mücadele bu kararlılığımızın ispatıdır. Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaşmaktan hiçbir güç alıkoyamayacaktır. Ruhun şad olsun.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile selamlaştı.

Anıtkabir ziyarete açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanının katıldığı törenin ardından ziyarete açıldı. Anıtkabir’e çocuklarıyla gelen vatandaşlar, Atatürk’ün mozolesine
çiçek bıraktı, Anıtkabir Müzesi’ni gezdi. Anıtkabir Komutanlığı’nda görevli askerlerin nöbet değişimi ise büyük ilgi gördü. Görevli askerlerin nöbet değişimi vatandaşlarca alkışlanırken, bazı vatandaşlar, Anıtkabir’de saygı nöbeti tutan askerlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Vatandaşların Anıtkabir ziyareti devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıtkabir özel defterini imzaladı

KÜLLİYE’DE TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında tebrikleri kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye’de tebrikleri kabul etti

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yüksek yargı üyeleri, Bakanlar, milletvekilleri, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, kuvvet komutanları, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yabancı misyon şefleri, asker ve sivil erkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elini sıkarak tebriklerini iletti.

Beştepe’deki tören yarım saat sürdü. Erdoğan, Kütahya’nın kurtuluş yıl dönümü nedeniyle Vali Ömer Toraman ile Belediye Başkanı Alim Işık’a tebrik telgrafı da gönderdi.

Yarım saat süren tebrik kabulü törenine Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler katıldı. 

Katılanlar arasında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da vardı.

MHP lideri Devlet Bahçeli

TBMM Başkanı Mustafa Şentop

 

Son güncelleme: 13:37 30.08.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more