İflas eden dev fabrikaya üçüncü kez alıcı çıkmadı

İflas eden Uzel Makine Traktör Fabrikası'nın üçüncü kez yarı fiyatına satışa sunulan bina ve arazisine bir kez daha alıcı çıkmadı. Fabrikadan 750 milyon tl alacağı bulunan işçiler ihaleden elleri bir kez daha boş döndü. Fabrika bir ay sonra 4. kez satışa çıkarılacak.

İflas eden dev fabrikaya üçüncü kez alıcı çıkmadı

İstanbul Rami’de bulunan 93 bin 547 metrekarelik alanda 150 yıl önce fayton üretim atölyesi olarak kurulan ve 1937 yılında makine ile traktör fabrikası olarak faaliyete geçen Uzel Makine Traktör’ün binası ve arazisi, aile içinde yaşanan anlaşmazlıklardan ötürü 6 yıl önce batık durumuna düşerek iflas etmişti. Geçen Ekim ayında 446 milyon muhammen bedelle bir ay arayla iki kez satışa çıkarılan dev araziye alıcı çıkmayınca iflas masası, satışın düşürülmesine karar vermişti.

YİNE ALICI ÇIKMADI

İflas masasının yeniden yaptığı değer tespiti sonrası dev arazi, bugün üçüncü kez satışa çıkarıldı. İstanbul 1. İflas Müdürlüğü’nde yapılan ihaleye fabrikadan alacağı bulunan onlarca işçi de katıldı. 446 milyon muhammen bedeli olan fabrika ve arazisi, 223 milyon tl ile satışa sunulmasına rağmen bir kez daha alıcı çıkmadı. İflas masası bu nedenle satışın düşürülmesine karar verdi.

İflastan satılan dev araziye alıcı çıkmadı İlginizi Çekebilir İflastan satılan dev araziye alıcı çıkmadı

ALACAKLI İŞÇİLER TEPKİ GÖSTERDİ

Fabrikadan 750 milyon tl alacağı bulunan işçiler, iflas müdürlüğü önünde duruma tepki gösterdi. Alacaklarını alamadan fabrikanın hırsızlar tarafından yağmalandığını söyleyen işçiler, fabrikada güvenlik tedbiri alınmasını istedi. İçindeki 700 civarında iş makinesi ve çok sayıda traktör yedek parçasıyla birlikte kaderine terk edilen fabrikada, şuana kadar 40 milyonluk hırsızlık yapıldığı tespit edilmişti.