Sözcü Plus Giriş

İsmail Küçükkaya kimdir? İsmail Küçükkaya kaç yaşında ve nereli?

Fox TV’nin sabah haberleri Çalar Saat’i sunan İsmail Küçükkaya’nın hayatı merak ediliyor. Haberimizden İsmail Küçükkaya hakkında merak edilenleri öğrenebilirsiniz. İşte İsmail Küçükkaya’nın hayatı…

13:47 -
İsmail Küçükkaya kimdir? İsmail Küçükkaya kaç yaşında ve nereli?

Gazeteci ve sunucu İsmail Küçükkaya aslen Kütahyalıdır. İsmail Küçükkaya Hürriyet, Sabah, Star ve Akşam gazetelerinde çalıştıktan sonra FOX TV’de yayınlanan Çalar Saat programını sunmaya başladı. Peki İsmail Küçükkaya kimdir, kaç yaşında, nereli?

İSMAİL KÜÇÜKKAYA KİMDİR?

1972 yılında Kütahya Simav'da dünyaya gelen İsmail Küçükkaya, ilk ve orta öğrenimini Kütahya'da gördü.Üniversite öğrenimini ise Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölümünde tamamladı.

İsmail Küçükkaya, gazetecilik kariyerine 1991 yılında Hürriyet Gazetesi'nde muhabirlik yaparak başladı. Hürriyet Gazetesi'nde çalıştıktan sonra Sabah ve Star gazetelerinde görev aldı. 2000 yılında Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başlayan gazeteci, 2003 yılında köşe yazarlığını da sürdürerek SkyTürk TV'de Ankara temsilcisi olarak çalışmaya başladı.

2005-2008 senelerinde Akşam Gazetesi'nin Ankara temsilciliği yürüten Küçükkaya, 2008 yılı Kasım ayında Akşam Gazetesi'nin genel yayın yönetmeni oldu. Haziran 2013 tarihinde Gezi Parkı olaylarının ardından görevinden alındı.

2013 yılı Eylül ayında Fox TV'de “Çalar Saat” adlı programı sunmaya başladı.

2008 yılında “Cumhuriyetimizi Dair” ve 2012 yılında “Cumhuriyet'in İlk Yüzyılı” adlı iki kitap yazmıştır.

İLGİLİ HABEREkrem İmamoğlu Binali Yıldırım canlı yayını ne zaman, hangi kanalda?Ekrem İmamoğlu Binali Yıldırım canlı yayını ne zaman, hangi kanalda?
Son güncelleme: 13:54 10.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more