Sözcü Plus Giriş

Rumeli Kavağı ve Rumeli Feneri İstanbul’un hangi ilçesindedir?

Hadi ipucu sorusu yayınlandı! Rakiplerinden bir adım öne geçmek ve onlara fark atmak isteyenler merakla 10 Şubat Hadi ipucu sorusunun cevabını araştırıyor. Bu akşam ipucu sorusu İstanbul'u iyi bilenler için geliyor. Hadi ipucu sorusu şöyle: Rumeli Kavağı ve Rumeli Feneri İstanbul'un hangi ilçesindedir? İşte Hadi ipucu sorusunun yanıtı...

19:05 -
Rumeli Kavağı ve Rumeli Feneri İstanbul’un hangi ilçesindedir?

Hadi bu akşam 20.30’da yayınlanacak. Bu akşam soruları doğru yanıtlayanlar 50 bin lira kazanacak. İstanbul, Galata Kulesi’nden Yerebatan Sarnıcı’na yüzlerce tarihi miras barındıran, dünyanın en kıymetli şehirlerinden biridir. Rumeli Kavağı ve Rumeli Feneri’ni ziyaret ediyorsanız İstanbul’un hangi ilçesindesinizdir? Sahiliyle de güzel bir ilçedir.

RUMELİ KAVAĞI VE RUMELİ FENERİ NEREDEDİR?

CEVAP: SARIYER

Tarihi çok eski çağlara dayanan Rumeli Feneri’ndeki günümüz feneri 1855 yılındaki Kırım Savaşı esnasında Fransız ve İngiliz savaş gemilerinin İstanbul Boğazından Karadeniz'e çıkmalarını kolaylaştırmak amacıyla yapılmış ve karşı kıyıda bulunan Anadolu Feneri ile birlikte hizmete girmiştir. Rumeli Feneri deniz seviyesinden 58 metre yükseklikte ve fener kulesi ise 30 metre yüksekliktedir. Ayrıca fenerin yer aldığı tepeliğin altında da bir balıkçı barınağı bulunmaktadır. Balıkçı barınağında küçük ve salaş bir restoran bulunmaktadır.

Son güncelleme: android-time 19:06 10.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more