Avrupa’dan Türkiye’ye corona desteği!

İsviçre’nin ünlü Matterhorn Dağına corona virüsü ile mücadelede Türkiye’ye destek amacıyla Türk bayrağı silüeti yansıtıldı.

Avrupa’dan Türkiye’ye corona desteği!

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını ile mücadelede ülkeler birbirlerine destek olmaya devam ediyor. İsviçre’nin Zermatt kasabasında bulunan dünyaca ünlü Matterhorn Dağı ‘’Işık Umuttur” projesi kapsamında korona virüs salgını ile mücadele eden ülkelere destek olmak amacı ile 26 Nisan tarihine kadar çeşitli ülkelerin bayrakları ile aydınlatılacak.

Zermatt halkı, bu proje kapsamında corona virüsü salgını ile zor zamanlar geçiren insanlara destek olmak ve umut aşılamak istediklerini ifade ederken, corona virüsü salgının üstesinden gelmeye çalışan ve bu konuda insanlara yardımda bulunan herkese minnettarlıklarını göstermeyi amaçladıklarını dile getirdi.

Dün gece ‘’Işık Umuttur” projesi kapsamında Matterhorn Dağı’nın kuzey tarafı Türk bayrağı silüeti ile aydınlatılarak, “İnsanlara bir umut işareti gönderiyor ve krizin üstesinden gelmeleri için onlara güç ve azim diliyoruz” mesajı yayınlandı.

Öte yandan ‘’Işık Umuttur” projesi kapsamında Mattergon Dağına Pakistan, İran, Nepal, Kanada, Polonya, Güney Kore, Brezilya ve Rusya gibi birçok ülkenin bayrakları da yansıtıldı.

İsviçre’de toplam corona virüsü vaka sayısı 28 bin 894’e, hayatını kaybedenlerin sayısı ise bin 593’e ulaştı. İHA

İsviçre'de corona virüsü, huzurevi mi ölüm evi mi? İlginizi Çekebilir İsviçre'de corona virüsü, huzurevi mi ölüm evi mi?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Avrupa Brezilya Çin Corona Güney Kore İran İsviçre Kanada Kore korona Nepal Ölüm Pakistan Polonya Rusya Sağlık Türkiye
Loading...