Cani baba dünya basınında: Cezaevinden çıktı kızını döverek öldürdü

Bir yıl önce eşi Rukiye Aslan’ı bıçakladığı için hapse giren Müslüm Aslan, infaz yasası ile tahliye edildikten sonra, ayrı yaşadığı eşinden 3 çocuğunu alarak evine dönmüş ve büyük kızı Ceylan’ı döverek öldürmüştü.

Cani baba dünya basınında: Cezaevinden çıktı kızını döverek öldürdü

Gaziantep'te gerçekleşen skandal olay, Türkiye'de tartışmalara neden olan infaz yasasını, dünya medyasının da gündemine taşıdı.

İngiliz The Mirror gazetesi, “Afla cezaevinden salınan baba, 9 yaşındaki kızını öldürdü” başlığıyla okurlarına aktardığı haberde şu bilgilere yer verdi:

*Corona virüsü pandemisi nedeniyle afla cezaevinden çıkan saldırgan mahkûm, dokuz yaşındaki kızını öldürmekten tutuklandı.

*Müslüm Aslan, Gaziantep'te geçen yıl eşi Rukiye Aslan'ı bıçakladığı için hapse girmişti.

*Edinilen bilgilere göre, Türkiye'de hapishanelerdeki mahkûmlar corona virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla afla salındı.

*Yerel haber kaynaklarına göre, 33 yaşındaki Müslüm Aslan cezaevinden çıktıktan sonra ayrı yaşadığı eşinin evine gitti ve üç çocuğunu kaçırmaya çalışırken çıkan tartışmada Ceylan Aslan'ı döverek öldürdü.

*Zanlı daha sonra olaydan kaçtı ve bir parkta tutuklandı.

*Hastaneye kaldırılan Ceylan, aldığı darbeler sonucu hayatını kaybetti.

*Boşanma davası açtığını bildiren Rukiye Aslan, zanlı Müslüm Aslan'ın çocuklarına karşı her zaman şiddet uyguladığını söyledi.

Babasının dövdüğü 9 yaşındaki Ceylan, 4 günlük yaşam savaşını kaybetti İlginizi Çekebilir Babasının dövdüğü 9 yaşındaki Ceylan, 4 günlük yaşam savaşını kaybetti

 

CHP'li Veli Ağbaba: Ceylan'ı Meclis'te kalkan eller öldürdü! İlginizi Çekebilir CHP'li Veli Ağbaba: Ceylan'ı Meclis'te kalkan eller öldürdü!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
baba CHP Corona Dünya Gaziantep Haber infaz işkence kalkan Malatya Meclis The Mirror Türkiye Veli Ağbaba
Loading...