Hollanda’da yüzlerce kişi corona kısıtlamalarını protesto etti

Hollanda’da yüzlerce kişi bir araya gelerek, corona virüsü salgını kısıtlamalarını protesto etti.

Hollanda’da yüzlerce kişi corona kısıtlamalarını protesto etti

Hollanda'nın Lahey kentinde bulunan Malieveld bölgesinde bir araya gelen yüzlerce kişi hükümetin corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında uyguladığı kısıtlamaları protesto etti.

Göstericiler, uygulanan tedbirler nedeni ile özgürlüklerinin kısıtlandığını dile getirirken, sosyal mesafe kuralının insanın doğasına ters olduğunu savundu.

Tüm uyarılara rağmen protestoya devam eden göstericilere polis sert müdahale etti. TOMA ve atlı polislerin müdahalesi sonrası yüzlerce protestocu gözaltına alındı.

Polis sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada bölgeyi terk etmeyen tüm protestocuların gözaltına alındığını duyururken, kaç kişinin gözaltına alındığını açıklamadı.

Öte yandan Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, tarafından hazırlanan ve 1 Temmuz’da yürürlüğe girmesi planlanan yeni yasa tasarısı, çok sayıda kısıtlama içerdiği ve anayasanın hükümete verdiği yetkiyi aştığı gerekçesi ile askıya alınmıştı. (İHA)

Çin'den korkutan corona virüsü iddiası: 20 yıl yaşayabilir! İlginizi Çekebilir Çin'den korkutan corona virüsü iddiası: 20 yıl yaşayabilir!

Almanya'da corona virüsü salgınıyla ilgili kritik gelişme! İlginizi Çekebilir Almanya'da corona virüsü salgınıyla ilgili kritik gelişme!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Almanya Çin Corona Covid-19 Hollanda Polis protesto Sağlık Sağlık Bakanı sosyal medya
Loading...