Kim Jong-un’dan Covid-19 önlemi: Yaklaşanı vurun

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un´un, corona virüsüne (Covid-19) karşı önlem olarak ülkesinin Çin ile olan sınırlarındaki muhafızlara gerçek mermi dağıtılması ve 1 kilometreden fazla yaklaşanın vurulması emrini verdiği iddia edildi.

Kim Jong-un’dan Covid-19 önlemi: Yaklaşanı vurun

Dünyanın en kapalı ülkelerinden biri olan bilinen ve ülkeyi Kim Jong-un hakkında sık sık yeni bir iddia ve gelişmenin ortaya atıldığı Kuzey Kore’nin corona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında yeni önlemler aldığı öne sürüldü…

Resmi verilere göre corona virüsü vakasının “sıfır” olduğu Kuzey Kore’nin lideri ülkesinin sınırlarına 1 kilometreden fazla yaklaşanları vurma emri verdiği iddia edildi. Bütün dünyada paniğe sebep olan corona virüsü vakası tespit edilmemesine rağmen Güney Kore’den ülkeye giriş yapan bir kişide “Covid-19 şüphesi” olduğunu duyuran Kuzey Kore ile ilgili yeni iddiayı Radio Free Asia (RFA) gündeme getirdi.

Bir süredir ortada görülmeyen Kim Jong-un’un yeni fotoğrafları önceki gün uluslararası kamuoyu ile paylaşıldı. Fotoğraflarda, Kim Jong-un’dan görevi devraldığı öne sürülen kız kardeşi Kim Dae-jung’un yer almaması dikkat çekti.

RFA’nın haberinde Kim Jong-un, ülkesinin Çin ile olan sınırlarındaki muhafızlara gerçek mermi dağıtılmasını emretti. Ülkesinin sınırlarına 1 kilometreden fazla yaklaşanların da vurulması emrini verdiği belirtildi.

DÜŞMAN ‘VİRÜSLE’ SIZMAYA ÇALIŞIYOR
RFA’daki haberde, “Hoeryong şehrinde polis, Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan, Kuzey Kore-Çin sınırının 1 kilometre yakınında bulunan herkesi orada bulunma nedenleri ne olursa olsun öldüreceklerini söyleyerek acil bir bildirim yayınladı” denildi.

Öte yandan, Kuzey Kore polisinin halka “düşmanın” virüsle sınırlarına “sızmaya” çalıştığını söylediği ifade edildi. Yakın zamanda yaşanan gıda kıtlığı ve son sel felaketlerinden kaynaklanan yıkıma rağmen Kuzey Kore, dış yardımı reddediyor.

Kim Jong-un komaya girdi: Ülkeyi kız kardeşine bıraktı İlginizi Çekebilir Kim Jong-un komaya girdi: Ülkeyi kız kardeşine bıraktı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Çin Corona Covid-19 Güney Kore kim jong-un Kore Kuzey Kore Polis Reuters
Loading...