E-Okul takdir teşekkür hesaplama! 2020 MEB e okul giriş sayfası

Yarıyıl tatiline az bir zaman kala öğrencileri karne heyecanı sarmış durumda. 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılının ilk yarısını geride bırakmaya hazırlanan yüz binlerce öğrenci 17 Ocak'ta karne alacak. Peki E-Okul takdir teşekkür hesaplaması nasıl yapılır? MEB'in E-Okul portalına giriş ekranını ve tüm detayları sayfamızdan bulabilirsiniz.

E-Okul takdir teşekkür hesaplama! 2020 MEB e okul giriş sayfası

E-Okul sistemine giriş yaparak öğrencilerin takdir teşekkür belgesi sorgulaması kolayca yapılabiliyor. Velilerin sıklıkla takip ettiği E-Okul sistemi üzerinden takdir teşekkür hesaplama işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın E-Okul veli bilgilendirme sistemi (vbs) üzerinden 5.,6.,7.,8.,9.,10.,11. ve 12. sınıfların taktir teşekkür hesaplaması yaparak öğrencilerin notları incelenebilmektedir. İşte E-Okul VBS sistemi giriş ekranı ve takdir teşekkür hesaplama işlemleri.

E-OKUL GİRİŞ TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA EKRANI

TAKDİR TEŞEKKÜR NASIL HESAPLANIR?

E-Okul Veli Bilgilendirme ile öğrencinin sınav tarihleri, haftalık ders programı, nakil durumu, şube yazılı ortalamaları ve devamsızlık bilgisi görülebilir. Öğretmenler de bu bilgileri görebilir ve öğrencilerin not girişlerini sistem üzerinden yapabilir. Sistemde öğrencileri ilgilendiren çeşitli duyurular da ana sayfa üzerinden yapılır. E-Okul ile öğrenciler tarafından dönem sonlarında sürekli merak konusu olan takdir-teşekkür hesaplama işlemi de yapılabilir. Hesaplama işlemi için, öğrencinin tüm ders notlarının öğretmenler tarafından E-Okul sistemine girilmiş olması gereklidir. Tüm notlar girildikten sonra görünür hale gelen yıl sonu başarı puanı ile takdir belgesi mi teşekkür belgesi mi alınacağı hesaplanabilir. Öğrencinin yıl sonu başarı puanı 85,00 – 100 puan aralığında ise takdir belgesi, 70 – 84,99 puan aralığında ise teşekkür belgesi verilir. Okulda üç yıl boyunca takdir belgesi alan öğrenciler, üstün başarı belgesi almaya hak kazanır.

E-OKUL'A NASIL GİRİLİR?

e-Okul sisteminin de bulunduğu tüm elektronik hizmetlere, artık MEBBİS adresinden erişim sağlanacak. e-Okul devamsızlık ve not bilgilerini sorgulamak isteyen öğrenciler ve veliler MEBBİS e-Okul öğrenci girişinin yeni sistemini araştırıyor. Platforma giriş için e-Devlet şifreleri de kullanılabilecek.

E-OKUL’DA HANGİ BİLGİLER VAR?

Devamsızlık Bilgisi: devamsızlık bilgisi bölümünden öğrencilerin hangi günlerde okula gittiği hangi günlerde ise gitmediği takibi yapılmaktadır. Bu bölümde geç kalma durumlarında dahi bilgi sağlanabilir.

Not Bilgisi: Not bilgisi bölümünde ise öğrencilerin güncel dönemde aldığı derslerdeki başarı durumu görüntülenmektedir. Sınav ve sözlülerde alınan notların öğretmenler tarafından sisteme girilmesi ile görülen bu bilgiler sayesinde kişiler öğrencilerin başarı durumunu görebilmektedir.

Haftalık Ders Programı: Haftalık ders programı bölümünde öğrencilerin derslerinin takibi yapılabilmektedir. Haftalık olarak yayınlanan ders programında öğrencilerin hangi gün hangi dersinin olduğu öğrenilebilmektedir.

Sınav Tarihleri: Sınav takvimlerinin belli olmasının ardından ilgili tarihler e okula yüklenmektedir bu bakımdan öğrenci ve veliler sınav takibini bu bölümden yapabilmektedir.

Loading...