Altın fiyatlarında son durum… 16 Temmuz’da çeyrek ve gram altın kaç lira?

Altın fiyatlarında hareketlilikler sürüyor ve gram altın fiyatları yatırımcının gündeminin ilk sıralarında yer almaya devam ediyor. Corona virüsü salgını döneminde güvenli liman olarak görülen altında yükseliş sürüyor. İç piyasada gram altının fiyatı da bugün 400 TL sınırlarında seyrediyor.

Altın fiyatlarında son durum… 16 Temmuz’da çeyrek ve gram altın kaç lira?

Yatırım amaçlı veya hediye olarak altın almak isteyenler, ‘gram altın kaç para' ve ‘çeyrek altın ne kadar' sorusunu internette aratıyor. Altın hem önemli bir hediyeleşme aracı hem de birikim kültürümüzün bir parçası. Yükselişteki altın fiyatlarındaki son durum haberimizde yer alıyor…

ALTIN FİYATLARI 16 TEMMUZ

Çeyrek altın: 657,90 Lira

Yarım altın: 1.314,10 Lira

Gram altın: 399,14 Lira

Cumhuriyet altın:2.618,20 lira

Altın fiyatları yüksek seyrediyor! 11 Temmuz gram ve çeyrek altın fiyatları…

ALTIN ALIM SATIMINDA VERGİ VAR MI?

Altın alım satımının döviz işlemi gibi kabul edilip vergi getirilmesinin yasaya aykırı ‘hukuksuz idari işlem’ olduğu bildirildi. Prof. Semih Öz, yasanın sadece döviz işlemlerini kapsadığını belirtti. Türkiye'de büyük tartışmalara yol açan ve yavaş yavaş Tobin vergisine doğru adımlar atıldığı yorumlarına neden olan uygulamayı değerlendiren Prof. Semih Öz, 32 sayılı Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında Karar'da, kambiyo kelimesinin dövizle eş anlamlı olarak kullanıldığını ve “döviz efektif dahil yabancı parayla ödemeyi sağlayan her nev'i hesap, belge ve vasıtaları” olarak tanımlandığını dolayısıyla bu tanımın içerisinde ‘altın' ile ilgili bir tarifin yer almadığını söyledi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Altın altın fiyatları çeyrek altın Corona para Türkiye
Loading...