Sözcü Plus Giriş

OGM işçi alımı başvuru ekranı! Tarım ve Orman Bakanlığı işçi başvurusu İŞKUR’da!

Basın İlan Kurumu resmi portalı ilan.gov.tr’de yayımlanan Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ilanında; İş Makinesi Operatörü 200 adet, Greyder Operatörü 200 adet, Ekskavatör Operatörü 200 adet, Dozer Operatörü 60 adet ve Traktör Operatörü 40 adet olmak üzere toplamda 700 adet Belirsiz Süreli (daimi) işçi alımı yapılacağı duyuruldu. 4 Ağustos itibariyle başlayan başvrular 10 Ağustos'ta sona erecek. İşte OGM işçi alımına dair merak edilenler...

08:03 -
OGM işçi alımı başvuru ekranı! Tarım ve Orman Bakanlığı işçi başvurusu İŞKUR’da!

OGM’nin işçi alımı ilanı birçok iş arayan vatandaşı heyecanlandırdı. Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine yapılacak olan işçi alımı için tarih geldi. OGM tarafından makinesi operatörü, greyder operatörü, ekskavatör operatörü, dozer operatörü ve traktör operatörü alanları için daimi işçi alımı yapılacak.Peki OGM işçi alımı için İŞKUR başvurusu nasıl yapılır?

OGM İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTİYOR?

Daimi işçi başvuruları 4 Ağustos – 10 Ağustos 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesi üzerinden yapılacak.

OGM İŞÇİ ALIMI İLANI

OGM İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere İş Makinesi Operatörü 200 adet, Greyder Operatörü 200 adet, Ekskavatör Operatörü 200 adet, Dozer Operatörü 60 adet ve Traktör Operatörü 40 adet olmak üzere toplamda 700 adet Belirsiz Süreli (daimi) işçi alımı yapılacaktır.
Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecektir. Bu ilanlar 04-10/08/2020 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yayımlanacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır.

Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek olup ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de ayrıca duyurulacaktır. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacaktır. İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca iki aydır.

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklar ile Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yeri ve tarihi Bölge Müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

Son güncelleme: 09:57 04.08.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more