Sözcü Plus Giriş

TOKİ indirim kampanyası başvuruları ne zaman? 2020 TOKİ indirim kampanyası nedir, başvuru şartları nelerdir?

TOKİ tarafından her yıl düzenlenen indirim kampanyası için geri sayım başladı. Borcunu ödeyip tapuyu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcıları indirim kampanyası başvurusu ile yüzde 20'lik indirim avantajından yararlanabilecek. Peki TOKİ indirim kampanyasına başvuruları ne zaman başlıyor? 2020 TOKİ indirim kampanyası başvuru şartları neler?

23:09 -
TOKİ indirim kampanyası başvuruları ne zaman? 2020 TOKİ indirim kampanyası nedir, başvuru şartları nelerdir?

Türkiye’de oldukça fazla rağbet ögren TOKİ konutları ve işyerleri için indirim kampanyası başvuruları başlıyor. TOKİ’den yapılan açıklamaya göre, borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcıları 6 Mayıs-19 Haziran 2020 tarihleri arasında indirim kampanyasına başvuruda bulunabilecek. Peki TOKİ indirim kampanyasına başvurular nasıl yapılacak? TOKİ indirim kampanyası başvuru şartları neler? İşte merak edilen tüm bu soruların yanıtları ve başvuru bilgileri…

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI NEDİR, BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

TOKİ tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasına başvurular 6 Mayıs 2020 tarihinde başlıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için her yıl yapılan indirim kampanyası bu yıl 6 Mayısta başlıyor.

TOKİ, bu yıl borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 20 oranında indirim yapacak.

ESNEK ÖDEME İLE YÜZDE 20 İNDİRİM

Yüzde 20 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

SON BAŞVURU 19 HAZİRAN 2020

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 06 Mayıs – 19 Haziran 2020 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek.
Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

KAMPANYADAN YARARLANMA ŞARTLARI

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor. Kampanyadan, geri ödeme taksiti 2018 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyerleri sahipleri yararlanacak. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dâhil edilmedi.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

İLGİLİ HABERTOKİ Isparta ve Konya kura sonuçları açıklandı mı? TOKİ kuraları nasıl sorgulanacak?TOKİ Isparta ve Konya kura sonuçları açıklandı mı? TOKİ kuraları nasıl sorgulanacak?
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more