Berberler ve kuaförler saat kaça kadar açık, kaçta kapanıyor?

Geçtiğimiz aylarda uygulanan sokağa çıkma yasağı yaşanan vaka sayısı artışı nedeniyle yeniden uygulamaya koyuldu. Yayınlanan genelge ile berber, kuaför ve güzellik salonları belirli saatlerde vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek.

Berberler ve kuaförler saat kaça kadar açık, kaçta kapanıyor?

Corona virüsü salgını tedbirleri kapsamında berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin mesai saatleri yeniden düzenlendi. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Erdoğan “Alışveriş merkezleri, marketler, berber ve kuaförler gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlandırılacak.” dedi.

BERBER VE KUAFÖRLER KAÇA KADAR AÇIK?

*Genelgeye göre, Alışveriş merkezi, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri sadece saat 10:00 ila 20:00 arasında hizmet sunabilecekler. Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme içme yerleri 10:00 ila 20:00 saatleri arasında sadece paket servis veya gel-al hizmeti verecek şekilde açık olabilecek.

*Restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20:00 den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebilecektir.

*İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurullarınca tek tek belirlenmek ve yerleşim sahasında bulunmamak kaydıyla şehirlerarası karayolları kenarında bulunan ve şehirlerarası toplu ulaşım veya lojistik amaçlı araçlara hizmet veren dinleme tesislerinde yer alan yeme içme yerleri kısıtlamalardan istisna tutulacak.

KIRAATHANE VE OYUN SALONLARI

*31.12.2020 tarihine kadar sinema salonlarının yeni bir karar alınıncaya kadar, kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe/salonu, elektronik oyun salonları, bilardo salonları, lokaller ve çay bahçeleri ile halı sahaların faaliyetleri durdurulacak.

*Daha önce faaliyetleri durdurulan nargile salonları ile ilgili uygulamanın aynen devamı sağlanacak.

Bakkal ve marketler saat kaçta kapanıyor? İlginizi Çekebilir Bakkal ve marketler saat kaçta kapanıyor?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Çay Corona İçişleri Bakanlığı internet saat kaçta sinema sokağa çıkma yasağı Türkiye
Loading...