Corona gölgesinde ilk kapsamlı sınav yapıldı

Corona virüsü (Covid-19) nedeniyle ertelenen Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı bugün yapıldı. ÖSYM tarafından 81 ildeki 94 merkezde düzenlenen sınavda 451 bin 272 aday yarıştı.

Corona virüsü salgını sürecinde ertelenen ve ÖSYM tarafından ‘yeni normal’de yapılan ilk kapsamlı sınav olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı, 81 ildeki 94 sınav merkezinde, 451 bin 272 adayın katılımıyla gerçekleştirildi. Saat saat 10.15’te başlayan sınav 12.30’da sona erdi.

Adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmadı.

(FOTO: İHA)

Sınav evrakını dağıtan görevliler lateks eldiven kullanırken, adaylar, sınav salonlarına geçip sıralarına oturduktan sonra sınav süresince maskelerini çıkarabildi.

Binalar sınav öncesi detaylı olarak dezenfekte edilirken, adayların kullanmaları için giriş kısımlara dezenfektan, maske ve ıslak mendil konuldu.

(FOTO: İHA)

ADAYLAR NE DEDİ?

Kendini denemek için sınava girdiğini dile getiren Umut Enes Ahan, “Sınav için yoğun bir önlem var. Dezenfektan falan tüm imkanlar var. Sınava gireceğiz hayırlısı olsun” dedi.

(FOTO: İHA)

Astsubay olmayı istediğini ifade eden Abdulkadir Sönmez ise şunları söyledi:

* Daha önce ÖSYM'nin videosunda izledim.

* Giriş yapmadan önce okullar temizlendi ve dezenfekte yapıldı.

* Girişte el dezenfektesi veriliyor. Önlemler yoğun ve sıkı.

* Güvenli bir şekilde sınava girip çıkabileceğiz.

Kırıkkale’de sadece 13 kişilik sosyal mesafe çizgisinin konulduğu belirlenirken yaklaşık 70 metreye ulaşan kuyrukta öğrencilerin kurala uyamadığı görüldü.  (FOTO: İHA)

Adaylara 120 soru için 135 dakika süre verilirken sonuçlar 7 Temmuz’da açıklanacak. (İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Kırıkkale Maske öğrenci ÖSYM sınav
Loading...