Sözcü Plus Giriş

İzmir’de esnaftan 3 ay kira alınmayacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, corona virüsüyle mücadelede alınan önlemler nedeniyle işleri kesilen esnaflardan üç ay kira alınmayacağını duyurdu.

10:16 -
İzmir’de esnaftan 3 ay kira alınmayacak

Tunç Soyer, Twitter hesabından yaptığı açıklamada ”Corona virüsüyle mücadelede ekonominin yavaşlaması nedeniyle zor durumda olan esnafımızın da yanındayız. Sağlıklı ve güvenilir gıdanın çok daha önemli olduğu bu günlerde, meyve sebze ve su ürünleri hali ile diğer esnaf kiracılarımızdan isteyenlerin mart, nisan ve mayıs ayı kiraları ertelenecektir. Ekonomi yönetiminin alacağı kararlar ve yaşanacak gelişmelere göre gelecekte yeniden değerlendirme yapılacaktır. Kamuoyu ve kiracı esnafımıza saygıyla duyurulur.” dedi.

TÜRKİYE’DE VİRÜSTEN İLK ÖLÜM

Dün akşam corona virüsüyle ilgili bilgilendirme yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısının 98’e yükseldiğini açıklarken, virüse bağlı bir kişinin öldüğünü “İlk kez bir hastamı kaybettim” sözleriyle duyurdu. Vefat eden hastanın 89 yaşında olduğunu ifade eden Bakan Koca, hastanın virüsü Çin temaslı bir çalışanından aldığı bilgisini paylaştı.

Son güncelleme: 10:26 18.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more