Muhittin Böcek yoğun bakımdan çıktı

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde, corona nedeniyle yoğun bakımda tedavisi süren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in yoğun bakım çıktı.

Muhittin Böcek yoğun bakımdan çıktı

Corona virüsü tedavisi sonrasında akciğerlerinde oluşan hasar nedeniyle 64 gündür yoğun bakımda tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bugün normal servise alındı.

“YAKIN TAKİP VE TEDAVİ SÜRECİ DEVAM EDECEKTİR”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in yoğun bakın ünitesinden alınıp normal odaya alınmasıyla ilgili AÜ'de bir basın açıklaması yapıldı. Başhekim Prof. Dr. Mustafa Ender Terzioğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Hepinizin bildiği başkanımız Muhittin Böcek bize gelişinin 46. gününde, doktorların kararıyla yoğun bakımdaki tedavisinin tamamlayıp bugün artık yataklı servisimize alınacak. Hepinizin de süreci yakından takip ederek bildiğiniz gibi, başkanımızın Covid-19 enfeksiyonuna yakalandıktan sonra ciddi sağlık sorunu oluşmuştur.

Çoklu organ tutumu ve özellikle akciğer tutumu nedeniyle entübe edilmiş ve yoğun bakımda bir süre takip edilmiş, durumunun daha da ciddileşmesi ve sağlık bakanımızın da ricasıyla hastanemizce tedavi altına alınmıştır. İlk günümüzde akciğerlerindeki ağır hasar nedeniyle ecmo cihazı takılmıştır ve 17 gün süreyle ecmo cihazıyla takip edilmiştir. Daha sonra cihazdan ayrılmış ve bir süre daha yoğun bakımda devam etmiştir.
Bu süreç içerisinde başkanımızda değişik zamanlarda gelişen ciddi enfeksiyonlar ve diğer problemlerde hekimlerimizin çabalarıyla büyük ölçüde tedavi edilmiş ve bugün itibariyle hekimlerimizin kararıyla ev tipi ventilatör desteğiyle yataklı servisimize alınması uygun görülmüştür. Başkanımızın tedavisi aynı ciddiyetle devam edecek olup, tamamen risk ortadan kalkmamıştır. Yakın takip ve tedavi süreci devam edecektir. Umudumuz en kısa sürede başkanımızın tam şifa ile sağlığına kavuşmasıdır”

“HIZLA SAĞLIĞINA KAVUŞMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise; “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek'in Üniversitemiz Hastanesinde yoğun bakımdaki tedavisi hocalarımızın özverili gayretleri sonucunda başarıyla tamamlandı. Tedavisine bugünden itibaren klinik serviste devam edecek ve hızla sağlığına kavuşması için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

7 EYLÜL’DEN BU YANA YOĞUN BAKIMDAYDI 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 17 Ağustos tarihinde sosyal medya hesabından Covid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, herkese maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyması için uyarıda bulunmuştu. Özel hastanede takibi yapılan Başkan Böcek, durumu kötüleşince 7 Eylül'de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül'de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti.

AKP'li belediye başkanı corona virüse yakalandı İlginizi Çekebilir AKP'li belediye başkanı corona virüse yakalandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Akdeniz Üniversitesi AKP Antalya aydın Bursa CHP Corona Covid-19 Maske Sağlık sosyal medya
Loading...