Acı haber geldi: 2 şehit

Terörle mücadele kapsamında başlatılan Pençe-3 Harekât Bölgesi'ndeki operasyonlarda iki asker şehit oldu.

Acı haber geldi: 2 şehit

Açıklama Milli Savunma Bakanlığı’ndan geldi. İki askerin şehit olduğu belirtilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

*Pençe-3 Harekât Bölgesi’nde devam eden operasyonlar kapsamında, 02 Ocak 2020 tarihinde Irak’ın kuzeyindeki Haftanin'de teröristlerle çıkan çatışmada iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.

*Teröristlerin bulunduğu bölge, ateş destek vasıtaları ve ATAK helikopterleri ile atış altına alınmış ve ani hava harekâtı kapsamında 2 F-16 bölgeye yönlendirilmiştir.

*Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

Ağrı'da Özel Harekat Polisi Coşkun Elber şehit oldu İlginizi Çekebilir Ağrı'da Özel Harekat Polisi Coşkun Elber şehit oldu

ACI HABER BABA EVİNE ULAŞTI

Çatışmada şehit olan Sözleşmeli Piyade Er Ayhan Çam’ın (24) acı haberi memleketi Çorum’un Uğurludağ ilçesindeki baba evine ulaştı. Uğurludağ ilçesine bağlı Eski Çeltek köyünde yaşayan anne Narin ile inşaat işçisi baba Bekir Çam’a şehadet haberi, Uğuludağ Kaymakam Ertuğrul Aslan, Belediye Başkanı Remzi Torun ile askeri yetkililer tarafından verildi.

Şehit Sözleşmeli Piyade Er Ayhan Çam

Sağlık görevlileri de önlem amaçlı evin önünde bekletildi. Şehadet haberinin ardından şehidin baba evi, Türk bayraklarıyla donatıldı. Acı haberi alan yakınları ve komşuları, Çam ailesine taziye ziyaretine gelmeye başladı.

Bekar olan şehit Sözleşmeli Piyade Er Ayhan Çam’ın iki kardeşi olduğu ve 2 yıl önce Türk Silahlı Kuvvetlerine katıldığı öğrenildi. Türk Sihallı Kuvvetlerine katılmadan önce inşaatlarda çalıştığı öğrenilen şehit Çam’ın cenazesi, Eski Çeltek köyünde düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği öğrenildi.

Şehit Sözleşmeli Piyade Er Berkay Işık

ŞEHİT ATEŞİ İSTANBUL’A DÜŞTÜ

PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Sözleşmeli Piyade Er Berkay Işık´ın İstanbul’un Küçükçekmece ilçesine bağlı Halkalı semtindeki baba evine acı haber sağlık ekibi eşliğinde yetkililer tarafından bildirildi.

Acı haberi alan aile büyük üzüntü yaşarken, yakınları ve komşuları taziyeye geldi. Şehidin evine Türk bayrağı asıldı. DHA