Sözcü Plus Giriş

Acı haberi valilik duyurdu! Sakarya’da ölü sayısı arttı

Sakarya'nın Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonucu birçok kişi yaralanmış, 6 kişi hayatını kaybetmişti. Kayıp olan bir kişi için arama çalışmaları devam ederken, Sakarya Valiliği'den açıklama geldi. Açıklamada, "Bugün itibariyle kayıp olan 7'inci kişinin, İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda yapılan DNA çalışması sonucu kimlik tespiti yapılmış ve patlamada hayatını kaybeden kişi sayısı 7 olmuştur. Böylece ilgili ekiplerimizce aranan herhangi bir kişi kalmamıştır" denildi.

Erhan KAYTANBAY / Sakarya
Güncellenme: 09:31, 14/07/2020
Acı haberi valilik duyurdu! Sakarya’da ölü sayısı arttı

Geçtiğimiz cuma günü Sakarya’nın Hendek ilçesinde Yukarı Çalıca Mahallesi’nde bir havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada birçok işçi yaralanmıştı. Patlama sonucu 6 kişi hayatını kaybetti, kayıp olduğu belirtilen bir kişiyi arama çalışmaları devam etti.

Aranan kişinin bugün itibariyle bulunduğu, kimlik tespitinin İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapıldığı öğrenildi. Sakarya Valiliği yapmış olduğu açıklamada, aranan son kişinin de bulunduğunu ve ölü sayısının 7’ye yükseldiğini açıkladı.

SAKARYA VALİLİĞİ’NİN AÇIKLAMASI

Sakarya Valiliği tarafından yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

* 03.07.2020 tarihinde Hendek ilçesinde bir havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonucu 6 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 1 vatandaşımızın ise arandığı bilgisi kamuoyu ile paylaşılmıştı.

* Bugün itibariyle kayıp olan 7'nci kişinin, İstanbul Adli Tıp Kurumunda yapılan DNA çalışması sonucu kimlik tespiti yapılmış ve patlamada hayatını kaybeden kişi sayısı 7 olmuştur.

* Böylece ilgili ekiplerimizce aranan herhangi bir kişi kalmamıştır. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, aile ve yakınlarına sabırlar diliyoruz.

İlginizi ÇekebilirTTB: Sakarya'daki iş cinayeti geliyorum dediTTB: Sakarya'daki iş cinayeti geliyorum dediİlginizi ÇekebilirSakarya'daki patlamada yürekleri sızlatan detay!Sakarya'daki patlamada yürekleri sızlatan detay!

 

 

Yayınlanma Tarihi:18:09,