Erdoğan’dan 100. yıl ve 23 Nisan mesajı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'nin açılışının 100. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarının corona salgını nedeniyle yapılamamasından ötürü bütün Türkiye'ye yaptığı İstiklâl Marşı etkinliği çağrısı sonrası saat 21:00'de canlı yayına çıkarak çocuklarla birlikte İstiklâl Marşı'nı söyledi.

Erdoğan’dan 100. yıl ve 23 Nisan mesajı!

İstiklâl Marşı öncesi 23 Nisan mesajını paylaşan Erdoğan şunları söyledi:

*Tüm çocukların Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle minnetle yad ediyorum.

*Bundan tam bir asır önce Ankara’da açılan Büyük Millet Meclisimiz, vatanımızın işgal edildiği bir dönemde milletimizin ve devletimizin hürriyet mücadelesinin merkezi olmuştur.

*Merhum Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşımızı kalemiyle değil yüreğinin her zerresinden kopup gelen vecd ile yazmıştır. Türkiye Cumhuriyet Devleti birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma anlayışı üzerinde inşa edilmiştir.

*Bugün de koronavirüs salgınına karşı verdiğimiz mücadeleyi aynı azim, inanç ve umutla yürütüyoruz. 23 Nisan günü demokrasinin, milli iradenin, millet egemenliğinin en önemli sembolüdür.

*23 Nisan günü milletimizin evlatlarına verdiği değerin, gençlerine güveninin de bir işaretidir. Allah’ın izni ve inayeti, aziz milletimizin basiret ve ferasetiyle bu musibetin de üstesinden geleceğimize inanıyoruz.

*Bize bu vatanı armağan eden şehit ve gazilerimizi rahmetle şükranla anıyor, çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının bayramını tebrik ediyorum. Milletimizin ve tüm İslam aleminin bu gece ilk teravih namazını kılıp ilk sahurunu yapacağımız Ramazan-ı Şerifini tebrik ediyorum.

Erdoğan'dan 100. yıl paylaşımı! İlginizi Çekebilir Erdoğan'dan 100. yıl paylaşımı!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
AKP Ankara Atatürk canlı Çocuk Corona Cumhurbaşkanı Dünya Hürriyet İslam Mehmet Akif Ersoy Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk Ramazan Recep Tayyip Erdoğan şehit son dakika TAyyip Erdoğan TBMM Türkiye Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Loading...