Sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bakan Koca açıkladı

Sokağa çıkma yasağıyla ilgili açıklama yapan Bakan Koca, "Önümüzdeki dönemde yeni bir kısıtlamayı Bilim Kurulu'nda gündemimize almadık, doğrusu şu an düşünmüyoruz. Bu döneme kontrollü sosyal hayat dönemi demiştik. Özellikle bu hayatın tedbirlerle devamını önemsiyoruz" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Sokağa çıkma yasağıyla ilgili Koca şu ifadeleri kullandı;

*Vaka sayılarının binin üzerinde olduğunu görüyoruz. Vefat sayılarımızın eskiye göre düşük olduğunu görüyoruz. Hastane yükümüzün ve yoğun bakım yükümüzün az olduğunu görüyoruz.

*Önümüzdeki dönemde yeni bir kısıtlamayı Bilim Kurulu’nda gündemimize almadık, doğrusu şu an düşünmüyoruz. Bu döneme kontrollü sosyal hayat dönemi demiştik.

*Özellikle bu hayatın tedbirlerle devamını önemsiyoruz. Tedbirlere uyduğumuz oranda tehdit ortadan kalkar. Bu dönemde normal hayatımıza devam ederken virüsle karşılaşmamanın yolu maske, mesafe ve el temizliğine özellikle dikkat ederek, eskiden olduğu gibi yasaklı dönemlerin olmasını düşünmüyoruz.

*Belki iller, ilçeler, köyler bazında bu anlamda birtakım benzer kısıtlamaları il hıfzısıhha kurulları alabilirler. Ama şu anda kısıtlama gündemimizde olmadı.

Son dakika... Bakan Koca'dan YKS açıklaması! İlginizi Çekebilir Son dakika... Bakan Koca'dan YKS açıklaması! Son dakika... Sağlık Bakanı Koca'dan ikinci dalga açıklaması! İlginizi Çekebilir Son dakika... Sağlık Bakanı Koca'dan ikinci dalga açıklaması! Son dakika... Bilim Kurulu toplandı! Bakan Koca'dan kritik açıklamalar İlginizi Çekebilir Son dakika... Bilim Kurulu toplandı! Bakan Koca'dan kritik açıklamalar

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Bilim Corona Eylül ayı hastane Maske Sağlık Sağlık Bakanı sokağa çıkma yasağı son dakika söz video konferans YKS
Loading...