Türk doktorlardan corona virüsüne karşı büyük başarı!

Türk bilim insanlarının corona virüsü salgınına karşı geliştirdiği "sensitif derin ultraviyole ve lazer tedavisi" (Türk Işını) ilk defa kullanıldı. Diyarbakır'da corona virüsü tedavisi gören bir hastaya uygulanan tedavi yöntemi başarıyla sonuçlandı. Uygulanan tedavi yöntemi sonrası hastanın corona testi negatif çıktı.

Gelişmeler üzerine Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr Erkan Baysal, Prof. Dr. Hikmet Selçuk Gedik ile ekibi açıklamada bulundu.

Diyarbakır adına gurur verici bir tablo olduğunu belirten Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, şöyle konuştu:

* Bugün, Diyarbakır, Türkiye ve dünya için gurur verici bir tablo için burada toplandık. Bugün ilk defa Gazi Üniversitesi hocalarımızdan Hikmet Selçuk Gedik ile bir aradaydık. Kendisi tarafından geliştirilen ve dünyada ilk kez uygulanan bir yöntemi bugün ilk defa Diyarbakır’da bir hasta üzerinde uygulama fırsatı bulduk.

* Türk Işını tedavisi projesini ilk defa uyguladık. Yoğun bakımda corona virüsü tedavisi gören hastanın corona virüsü test sonucu negatife döndü. Bu güzel haberi buradan tüm Türkiye’ye, dünyaya duyurmak Diyarbakır adına gurur verici bir tablo.

FOTO: İHA

“TÜRK IŞIN TEDAVİSİ UYGULADIK, TESTLERİ NEGATİF OLDU”

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr Erkan Baysal da hasta ile ilgili bilgi vererek, şu ifadeleri kullandı:

* Hastamız 46 yaşında bir erkek hasta, ayın 25'inde ateş yüksekliği ve nefes darlığı şikayeti ile başvurdu. Hastamızın yapılan muayenelerinde öncelikle tomografisi çekildi. Yapılan işlemlerde Kovid 19 testi pozitif olarak çıkınca hastamızı yoğun bakıma yatırdık.

* Yapılan testlerin ardından hocalarımızla yaptığımız istişarede hastamıza Türk Işın Tedavisi uygulamaya karar verdik. Ayrıntıları hocamız yaptığımız işlemlerle ilgilide verecektir. Biz sadece bunu söylüyoruz Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi olarak Bölgeye ve Türkiye'ye de hizmet veriyoruz bu vesileyle gurur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum.

“ÜLKEM ADINA BENİM İÇİN GURUR VERİCİ BİR TABLODUR”

Gazi Üniversitesi Kalp Damar Cerrahı Prof. Dr. Hikmet Selçuk Gedik de ultraviyole ve fotonik lazer ışığı sayesinde hem kanda bulunan mikroorganizmalar hem de akciğer ve solunum yollarına yerleşmiş mikroorganizmaların bu yöntemler ile yok edilebileceğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

* Bugün çok değerli iki çalışma arkadaşım Sayın il Müdürüm ve Sayın Başhekimim başlatmış olduğumuz Türk Işın Projesi'nde Diyarbakır'ın bir merkez olması talebini ilettiklerinde gönülden büyük bir coşku ile evet dedik.

* Maalesef corona virüs hastalığında ön cephede olan Diyarbakır'ın aslında bu morale de ihtiyacı vardı. Diyarbakır'ın da buna öncülük etmesi şahsımdan öte Ülkem adına benim için gurur verici bir tablodur. (İHA)

Corona virüsü ölümleri 490 bini de aştı İlginizi Çekebilir Corona virüsü ölümleri 490 bini de aştı Güncel can kaybı ve vaka sayısı açıklandı! İşte 26 Haziran corona virüsü tablosu... İlginizi Çekebilir Güncel can kaybı ve vaka sayısı açıklandı! İşte 26 Haziran corona virüsü tablosu...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Bilim Corona Cuma Diyarbakır Dünya Gazi Üniversitesi nefes darlığı Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bilimleri Üniversitesi sosyal medya Türkiye uygulama
Loading...