Sözcü Plus Giriş

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank temel destek kredisi başvuru işlemleri! Destek kredisi başvuru sonucu sorgulama…

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara sağlanan 10 bin TL kredi desteği başvuruları sürüyor. Pandemi nedeniyle başlatılan bu sistemde kamu bankaları maksimum 10 bin TL'ye kadar 6 ay ödemesiz ve 36 aya varan taksit imkanlarıyla destek kredisini kullandırıyor. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank üzerinden bireysel temel ihtiyaç destek kredisi başvuru sonuçları belli olmaya başladı. Peki temel destek kredisine başvuru işlemleri neler? Başvuru sonucu nasıl sorgulanır?

17:21 -
Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank temel destek kredisi başvuru işlemleri! Destek kredisi başvuru sonucu sorgulama…

Corona virüsü salgınında ekonomik destek amacıyla üç kamu bankasının vatandaşlara sağladığı temel ihtiyaç destek kredisine başvurular devam ediyor. İlk günden itibaren yoğun ilgi gören destek kredilerinde başvuru sonuçları da SMS olarak vatandaşlara gelmeye başladı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden maksimum 10 bin TL’ye kadar temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu yapmak isteyenler sayfamızda paylaştığımız linkler ile başvuru işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirler. İşte destek kredisi başvuruları hakkındaki tüm detaylar…

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİNE KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Ziraat, Halkbank ve VakıfBank'ın başlattığı temel ihtiyaç kredi başvuruları 1 Nisan'dan bu yana devam ediyor. Corona virüsü nedeniyle ekonomik olarak etkilenen vatandaşlar 6 ay ertelemeli 36 aya varan ve maksimum 10 bin TL’lik destek kredisinden faydalanabiliyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak; “5 bin lira altında geliri olan vatandaşlarımız için 10 bin liraya kadar, çok düşük maliyetli temel ihtiyaç desteği devreye alındı. 3,7 milyon vatandaşımız başvurdu. Bu kapsamda da ödemeleri bu hafta başlatıyoruz.” demişti.

TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİNDEN KİMLER YARARLANAMAYACAK?

Açık takip kaydı bulunan, açık karşılıksız çeki olan, açık protestolu senedi bulunanlar hanehalkı/eşlerden biri kredi kullanmışsa diğeri kullanmayacak. Hazine destekli Kredi Garanti Fonu kefaletli kredi eşit taksitlerle ödenecek.

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU SONUÇLARI BELLİ OLDU MU?

Temel ihtiyaç destek kredisine başvuran vatandaşların merakla beklediği sorunun cevabı belli oldu. Krediye başvuru yapan kimselere bilgilendirme mesajları gelmeye başladı. Başvuru yapan vatandaşlara SMS yoluyla bilgi gitmeye başladı.

Foto: Shutterstock

TEMEL DESTEK İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU SORGULAMA

1 Nisan'da başlayan Temel ihtiyaç destek kredisi başvurularına yoğun ilgi olduğu biliniyor. Bankaların ilgili birimleri, kredi başvurularını sonuçlandırmak için çalışıyor. Temel ihtiyaç kredisine başvuru yapan vatandaşlar, aşağıdaki linkler aracılığıyla sonuçları kontrol edebilir…

Halkbank başvurularını sorgulamak için Halkbank Mobil Şubesine giriş yaparak; Krediler-Yeni Kredi Başvurusu ve Sorgulama-Başvurularım-Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarıyla kontrol sağlanabilir.

ZİRAAT BANKASI DESTEK KREDİSİ BAŞVURU SORGULAMA EKRANI

VAKIFBANK DESTEK KREDİSİ BAŞVURU SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

HALKBANK DESTEK KREDİSİ BAŞVURU SORGULAMA EKRANI

TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NASIL KULLANILACAK?

Krediye başvuru yapan ve olumlu sonuçlandığına dair SMS yoluyla bilgilendirilen vatandaşlar, bankaların mobil uygulamaları üzerinden kredileri aktif hale getirebilecek. Kredisi onaylanan kişilerin, krediyi aktif hale getirmesi için şu yolları uygulaması gerekir;

Uygulamalardaki ‘İhtiyaç Kredisi' sekmesine tıklayarak, ‘Temel destek ihtiyaç kredisini seçin. Sonrasında ise talep ettiğininiz miktarı ve vade sayısını seçmeniz gerekiyor. Devam sekmesine basarak işlemi sonuçlandırın.

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ GERİ ÖDEMESİ NASIL YAPILACAK?

5.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 188 lira ödenecek.

7.500 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 282 lira ödenecek.

10.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 376 lira ödenecek.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more