Sözcü Plus Giriş

Kadıköy’de denizin altından çıkan atıklar şaşırttı: Motosiklet, bisiklet, elektrikli testere…

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında İBB denizin dibinde temizlik çalışması yaptı. Dalgıçlar denizin dibinden; matkap, motosiklet, elektrikli testere, bisiklet gibi birçok atık çıkardı. Çevredeki vatandaşlar denizin dibinden çıkanları görünce şaşırdıklarını dile getirdi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 21:31, 05/06/2021

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) dalgıçları, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Kadıköy'de dalış gerçekleştirdi, denizdeki atıkları topladı. İBB, o anların görüntülerini sosyal medyadan paylaştı.

ÇIKARILAN ATIKLAR SERGİLENDİ

Dalgıçların denizden; matkap, motosiklet, elektrikli testere, bisiklet, laptop, cep telefonu, küllük, tıraş takımı, direksiyon gibi birçok atık çıkardığı görüldü. Çıkarılan atıklar Kadıköy İskelesi'nde sergilendi. Çevredeki vatandaşlar ise gördükleri karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

“NE OLUR ARTIK DUR DİYELİM BUNA”

Paylaşılan videoda açıklamalarda bulunan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Prof. Dr. Ayşen Erdinçler, “Yediğimiz tuzdan, yediğimiz balıktan, deniz ürünü her şeyden bunları alabiliyoruz. Ne olur artık dur diyelim bunlara. Bunun için de bu farkındalığı artırmak için bugünkü etkinliğimizi hazırladık” ifadelerini kullandı.

“BU DENİZ HEPİMİZİN”

İSTAÇ Genel Müdürü Aslan Değirmenci ise “Bu deniz hepimizin, bütün İstanbul'un. Ne kadar koruyabilirsek o kadar faydamıza; çocuklarımız için, torunlarımız için” dedi.

İlginizi ÇekebilirAKP'li Büyükakın'dan deniz salyası itirafı: Marmara'yı fosseptik gibi kullanmışızAKP'li Büyükakın'dan deniz salyası itirafı: Marmara'yı fosseptik gibi kullanmışız