Kemal Kılıçdaroğlu SÖZCÜ TV’de

SÖZCÜ TV’nin canlı yayın konuğu olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, organize suç örgütü liderliğinden geçmişte hüküm giymiş olan Sedat Peker’in iddiaları, ortaya çıkan görüntüler ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarına ilişkin, “Lağım patlamış, her tarafı pislik götürüyor, her taraf kirlenmiş; en tepedeki insan, Türkiye’de hiçbir şey olmamış gibi oturuyor orada. Bu adam kim ya? Bu kokudan memnun anlaşılıyor” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında SÖZCÜ TV Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş’ın sorularını yanıtladı.

“SÖZCÜ TAM ANLAMIYLA BİR GAZETECİLİK YAPIYOR”

Organize suç örgütü liderliğinden geçmişte hüküm giymiş olan Sedat Peker'in iddiaları, ortaya çıkan görüntüler ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarını değerlendiren Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

*Bugün SÖZCÜ Gazetesi'nde İsmail Saymaz çok güzel bir gazetecilik örneği sergiliyor. SÖZCÜ Gazetesi gerçekten de tam anlamıyla bir gazetecilik yapıyor.

*Önce Saygı Öztürk konuştu eski İçişleri Bakanı ile; eski İçişleri Bakanı, ‘biz buraya çökmeseydik mafya çökecekti' dedi. ‘Evet ben bunu söyledim' dedi ama sonra da özür diledi. Aslında bir gerçeği söyledi yani. Arkasından, İsmail beyin (Saymaz) bugün yaptığı, Dilovası'na gelen artı Mersin'e gelen kokain kimlere geliyor belli, adamı buluyor.

*Bir gazeteci buluyor, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hükümeti bulamıyor bunu. Erdoğan bulamıyor bunu. İçişleri Bakanı bulamıyor bunu. Adalet Bakanı bulamıyor bunu. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz ya! Bir gazetecinin bulduğu kişiyi bunlar bulamıyorlar. Dava bile açılmamış.

“SOYLU, ERDOĞAN'DAN TALİMAT ALMADAN SU BİLE İÇEMEZ”

“514 kilo, 600 bilmem kaç kilo kokain bulacaksınız; ortada dava yok ya, suçlu yok” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, Erdoğan Aktaş'ın, ‘Neye bağlıyorsunuz siz bunu?' sorusuna ise şu cevabı verdi:

*Siyasi güç. Bütün yetkiler kimde? Süleyman Soylu'da mı? Su bile içemez Erdoğan'dan talimat almadan. Nereden alıyor talimatı? Erdoğan'dan alıyor. Doğrudan doğruya oradan alınıyor. Dava açılmıyorsa, bir gazeteci bunu saptıyorsa, bu ülkenin emniyet güçleri bunu bilmez mi? Bal gibi bilirler.

*Gemide önce arama yapılıyor, ‘suç unsuru yok, hiçbir şey yok burada' deniyor. Ama bir emniyet mensubu, ‘hayır bir daha arayın' diyor, arıyorlar ve buluyorlar. Dava açılmıyor. Allah bilir o emniyet müdürü nereye atanmıştır şimdi! Siyasi destek alınmazsa mafya böyle at koşturmaz Türkiye coğrafyasında.

*Eğer siyasi desteği varsa mafya yürür, at koşturur, siyasetçiyi besler, onun finansmanını yapar, ‘sen merak etme, ben sana her türlü desteği vereceğim' der. Eğer bu noktaya Türkiye'yi taşıdılarsa, ki taşındı bu noktaya, asıl felaket buradadır.

“TÜRKİYE'NİN BÜTÜN BÜROKRASİSİ ADETA KİLİTLENMİŞ VAZİYETTE”

Kılıçdaroğlu, ‘Özellikle Süleyman Soylu'yu hedef alan iddiaların sonucunda bir şey bekliyor musunuz?' sorusunu ise şöyle yanıtladı:

*Ne olacak ki? Dava açılmadı, birisi kalkıp o savcıya sordu mu, ‘arkadaş sen niye dava açmadın?' Bürokrasi görevini yapamıyor. Çünkü siyasi otorite, bürokrasinin görev yapmasını engelliyor. Gayet açık söyledi değil mi sayın Cemil Çiçek; ‘Bu şikayete bağlı bir suç değildir, bunun yüzde biri dahi gerçek olsa tam bir felakettir.

*Savcıların derhal harekete geçmesi lazım.' Harekete geçen savcı oldu mu? Hayır. Niye geçmedi? Bir kişiye bakıyorlar… Talimat gelirse harekete geçecekler. Talimat gelmezse herkes susuyor. Böyle bir devlet yönetimi Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç olmadı. Böyle bir devlet yönetimi dünya tarihinde de yoktur.

*Türkiye bu kadar köşeye sıkışmış değildir. Türkiye'nin bütün bürokrasisi adeta kilitlenmiş vaziyette. Bir kişiye bakıyorlar. Böyle bir rezalet tarihimizde yaşamadık.

*Devleti bir kişiye teslim edebilir misiniz ya? Konuşuyor mu Erdoğan? Asla konuşamaz. Bu konuda soru soruluyor mu? Asla soru da sorulamaz. Ne zaman konuşur? İşine geldiği zaman konuşur.

“LAĞIM PATLAMIŞ, HİÇBİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ OTURUYOR”

Kılıçdaroğlu, “Erdoğan neden susuyor sizce?” sorusuna ise şöyle karşılık verdi:

*Ben de merak ediyorum. Lağım patlamış, her tarafı pislik götürüyor, her taraf kirlenmiş; en tepedeki insan, Türkiye'de hiçbir şey olmamış gibi oturuyor orada. Bu adam kim ya? Bu kokudan memnun anlaşılıyor…

*Patlayan lağımın kokusundan memnun, öyle anlaşılıyor. Çağırıp sordu mu İçişleri Bakanı'na, ‘arkadaş ne oluyor?' diye. Sormadı ve konuşmadı. Belki sorsa diyecek ki, ‘sen talimat verdin, ben de gereğini yaptım.

“TÜRKİYE'Yİ BU HALE GETİRENDEN TÜRKİYE'Yİ KURTARMAMIZ LAZIM”

*Türkiye'yi bu hale kim getirdi ona bakacağız. Asıl sorulması gereken soru budur. Türkiye'yi bu hale getirenden Türkiye'yi kurtarmamız lazım. Türkiye'yi yeniden bir hukuk devleti yapmamız lazım.

*Türkiye'de mafyanın cirit attığı, at koşturduğu bir zemin olmaktan Türkiye'yi kurtarmamız lazım. Bunu demokratik yollarla yapacağız.

*Erdoğan eğer Türkiye'yi seviyorsa, 83 milyona karşı minnet duyuyorsa Erdoğan'ın şunu demesi lazım: ‘Seçim. Ben halktan yeniden güven oyu istiyorum.' Bunu söylemesi lazım. Niye susuyor Erdoğan? Niye konuşmuyor? Ben konuşuyorum, o da konuşsun.

*Soylu konuşuyor, o da konuşsun. Böyle bir rezalet çıktığı zaman eğer bir ülkenin en tepe noktasında ve bütün yetkileri kendi üzerine almış bir kişi, bunu davet edip, ‘beyim bu rezalet nedir?' diye nasıl soramaz ya? Sorması lazım.

Sözcü TV Youtube hesabına abone olmak için tıklayın

Kemal Kılıçdaroğlu: Bütün kirlilikleri yayınlanan videolarla ortalığa saçılıyor İlginizi Çekebilir Kemal Kılıçdaroğlu: Bütün kirlilikleri yayınlanan videolarla ortalığa saçılıyor Kılıçdaroğlu, gençlerle buluştu İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu, gençlerle buluştu Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'helalleşme' yanıtı İlginizi Çekebilir Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'helalleşme' yanıtı

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Adalet Bakanı Asya Atatürk bal canlı canlı yayın CHP Corona Cumhurbaşkanı Emniyet Emniyet Müdürü İçişleri Bakanı Kemal Kılıçdaroğlu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti mafya Orta Doğu savcı seçim Sedat Peker sosyal medya Sözcü Sözcü TV Süleyman Soylu Türkiye video konferans YouTube
Loading...