OGM işçi alımı başvurusu için son gün! Orman Genel Müdürlüğü işçi başvurusu İŞKUR’da

OGM'nin işçi alımı ilanı birçok iş arayan vatandaşı heyecanlandırdı. Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine yapılacak olan işçi alımı için başvurular başladı. Aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir’inde bulunduğu onlarca farklı şehirde iş imkanı sunuluyor. OGM işçi alımı başvurusu İŞKUR üzerinden gerçekleştiriliyor.

OGM işçi alımı başvurusu için son gün! Orman Genel Müdürlüğü işçi başvurusu İŞKUR’da

OGM işçi alımı başvurusunun bugün itibariyle başlamasıyla iş arayan çok sayıda kişi İŞKUR sayfasına akın etti. Orman Genel Müdürlüğü tarafından istihdam edilmek üzere 2080 geçici işçi, 3 daimi işçi olmak üzere toplam 2083 işçi alımı yapılacak. Sözlü ve uygulamalı sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 katı kadar aday çağrılacak.

OGM İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı için başvuru 14 Haziran ile 18 Haziran tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yapılacak.

OGM İŞÇİ ALIMI İŞKUR SAYFASI

OGM İŞÇİ ALIMI YAPILACAK BÖLGE VE ŞEHİRLER
OGM BAŞVURU ŞARTLARI

1.2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

2. 18 yaşını tamamlamış olmak,

3.Başvuru yapacak adayların, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4.Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

5.Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

6.Adayların, başvurunun son günü itibarıyla talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak,

7.Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

8.İŞKUR Açık İş İlanında belirtilen yerleşim biriminde/birimlerinde ikamet ediyor olmak,

9. Her aday, yalnızca bir meslek koluna başvuru yapabilecektir,

10. Kura çekimi 29.06.2021-04.07.2021 tarihleri arasında olacaktır. Kuranın net tarihi ilgili bölge müdürlüğünün internet sitesinde yayınlanacaktır. Orman Bölge müdürlüklerinin internet sitelerine www.ogm.gov.tr den ulaşabilirsiniz.

11. İşe alım süreci, Kura usulü sonrasında sözlü ve uygulamalı sınav şeklinde uygulanacaktır. (İlanın bulunduğu İşyeri hangi Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ise sözlü ve uygulamalı sınav o Orman Bölge Müdürlüğünce yapılacaktır.)

12. Adaylardan istenecek evraklar, evrak teslim tarihleri, sınav yeri, sınav tarihi ve İşe alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Orman Bölge Müdürlükleri internet siteleri üzerinden ilan edilecektir.

13. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

Başvuru için aşağıdaki linke tıkladıktan sonra iş yeri türü seçeneğinden kamu ve bulunduğunuz ili seçerek OGM ilanlarına erişebilirsiniz.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...