Güzel bir şut izlemek için 40 dakika bekledik. Mertens o mükemmel vuruş tekniğini yeniden göstermişti. Top direğe vurmasa haftanın en güzel gollerinden birini izleyecektik. Mertens’in şutuna kadar Galatasaray’ın isabetli şutu yoktu maçta. Rakip ceza sahası etkinliği çok azdı.

Sanchez yedekti. Teknik direktör en iyisini bilir ve kararlarına saygı duyulur ama Sanchez iyiyse bence o oynar.

Aurier'in ilk maçı, bu yüzden hakkında herhangi bir şey demek için birkaç maçını görmemiz lazım. Tabii lig bitiyor. Sakatlığı çok uzun sürdü. Köhn temaslı oyunu seviyor. Karşısında sprinter bir oyuncu ona kolay kart göstertebilir. Oğuz karşısında zorlandığı anlar vardı.

Alanyaspor kaybolan güvenini yeniden kazanmış ve üst düzey konsantrasyon ile mücadele etti. Fatih Tekke gibi deneyimli bir ismin gereksiz kırmızı kart görmesi olmadı.

Kerem Aktürkoğlu’ndaki önlenemez durgunluk devam ediyor. Okan Buruk işlerin iyi gitmediğini görünce Ziyech ve Kaan Ayhan’ı oyuna aldı. Galatasaray topa ve bunun sonucunda da oyuna hükmedemiyordu. Barış Alper, topa Thierry Henry gibi mükemmel vurmuştu.

İkinci yarının başından itibaren baskıyı ve golü istediğini rakibe hissettiren bir Galatasaray vardı. Ziyech’in golü tam usta işiydi. Bir terzi gibi ölçtü, biçti, topu çıkmayacak yere nefis gönderdi.

İkinci yarıdaki hırs, yüksek mücadele isteği ve oyun içi yardımlaşma maçı Galatasaray’a döndürmüştü. Oyunun tamamen hakimi olunca estetik arayışlar ön plana çıkar. Mertens uzaktan yine denemişti mesela.

Barış Alper, gecenin oyuncusu oldu attığı güzel gollerle. Icardi dün akşam yine golünü attı. Yüksek tempo ve iyi kanat organizasyonları ile Galatasaray ikinci devre gövde gösterisi yaptı.