Korkunç olay 10 yıl önce Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde yaşandı. Tabelacı ve reklamcı Levent Karaduman (40) 2013 yılı Nisan ayında ortadan kayboldu. Onu son gören kişi olan, birlikte iş yaptığı teyzesinin oğlu Ali Osman Sepetçi (33) genç adamın İstanbul’a gittiğini iddia etti.

Ailesi yaklaşık 4 yıl oğullarından haber alamayınca kayıp başvurusunda bulundu. Kaybolmasının 7’nci yılında ise aile, şüpheli kayıp olayını bu kez bir televizyon kanalında canlı yayında gündeme getirdi. Anne Mesuea Karaduman çıktığı canlı yayında oğlundan 7 yıldır haber alamadığını söyledi.OĞLUNUN BULUNMASINI İSTEDİ

Günlerce süren yayınlarda, katil zanlısı Ali Osman Sepetçi’nin genç adamın kaybolmasından sonra paraya ihtiyacı olduğunu söyleyerek otomobilini sattığı gündeme getirildi.

Anne Mesude Karaduman kaybının beşinci yılında katil zanlısının kendisine ‘Levent kıyafetlerini istiyor’ diyerek bavul hazırlattığını, bavulu kargo ile gönderdiğini söylediğini anlattı.

Katil zanlısının 4 yıl kendilerini oyaladığını söyleyen anne Karaduman daha sonra kayıp başvurusunda bulunduklarını kaydetti. Programa katılan amca Hayati Karaduman, Levent Karaduman’ın başına ne geldiğini Sepetçi’nin çok iyi bildiğini söyleyerek olaydan katil zanlısını sorumlu tuttu.

Anne Mesude Karaduman da kargo şirketleri ile görüştüklerini, İstanbul’a bir gönderi olmadığını ileri sürdü.CESEDİN YARISI BULUNDU

Katil zanlısının kaybolduğu günden itibaren Levent Karaduman’a ait telefonu kullandığı da programda ortaya çıktı. Yayınlardan sonra Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Karaduman’ın şehir dışına çıkmadığı belirlendi, telefonunun kaybolduğu gün son olarak memleketi Baklan ilçesinin Hadım Köyü’nde sinyal verdiği ortaya çıktı.

Katil zanlısının evinin arkasındaki 17 metre derinliğindeki su kuyusunda yapılan çalışmalarda kayıp Levent Karaduman’ın cesedinin belden aşağı kısmı bulundu.

Cesedin parçalara ayrılarak su kuyusuna atıldığı tespit edildi. Olayla ilgili olarak Ali Osman Sepetçi kuvvetli cinayet şüphesiyle gözaltına alındı.

Kuzeni Ali Osman


‘AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET TALEP EDİLDİ, BERAAT ALDI’

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı katil zanlısı hakkında ‘Kasten öldürme, ‘Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme’ ve ‘yağma’ suçlarından iddianame hazırlayarak hakkında ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası’ talep etti.

Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmalarda sanık Sepetçi suçlamaları reddetti, “Ben kimseyi öldürmedim. Cesedin bulunduğu köye gitmedim. Telefonu bana kendisi verdi. Kuyuya kendisi atlamış olabilir” şeklinde savunma yaptı.

Yapılan yargılama sonunda mahkeme sanığın cinayeti işlediğine dair kuşku götürmeyecek delil bulunmadığı için beraatına karar verdi.

‘KARAR İSTİNAF EDİLDİ, 18 YIL CEZA ALDI’

Karaduman ailesinin avukatları kararı istinafa taşıdı. Antalya Bölge Adliye Mahkemesi’ne itirazda bulunulmasından sonra dosya 4. Ceza Dairesi’nde görüldü. Geçtiğimiz gün sonuçlanan yargılama sonrasında Bölge İdare Mahkemesi’nin ilgili ceza dairesi sanık hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan 18 yıl hapis cezasına hükmetti.

Kararda, katil zanlısına ait telefonun olay günü cesedin bulunduğu yerden sinyal vermesi, sanığın mahkemedeki ifadesinde ‘Ben o köye hiç gitmedim’ şeklindeki ifadesi arasındaki tutarsızlığa dikkat çekildi.

Sanık avukatlarının kararı Yargıtay’a taşıyacağı öğrenildi.