Cengiz Ünder kendine has stilini maçın hemen başında uyguladı. Sakatlıklar  onun devamlılığını normal olarak etkilemişti. Bizim futbol dünyamızda çok şey beklenen fakat beklentiyi sakatlık olsa da karşılayamayan isimlere dudak bükülür maalesef.

Sabır bizim futbol sözlüğümüzde unutulan kelimeler içindedir. Kaleye bakıp nefis vurdu. Tipik bir Cengiz Ünder golü izledik. Onun iyice düzelmesi A Milli Takım için de çok önemli kuşkusuz. Cengiz Ünder iyi oynarken büyük bir talihsizlik yaşadı.

Topu tehlikeli yerde kaybetmek büyük risktir. Muammer beraberlik golünü attı. Şok bir gol atmıştı İstanbulspor. Cengiz’in üzüntüsü bir dakika sürdü. Savunmanın büyük hatasında Cengiz, attığı golle hatasını çabuk affettirdi.

Fenerbahçe'nin takım savunması maçta alarm verdi. Lig sonuncusu İstanbulspor karşısında Livakovic’in zor anlar yaşadığına tanık olduk. Orta saha, Fred olmayınca üretim yönünden düşük kalıyor. Szymanski bile Fred’i aradı.

44 dakikada hat-trick yapmak her oyuncuya nasip olmaz. Cengiz Ünder bunu başardı. Edin Dzeko, durun daha bitmedi, bir gol de benden dedi klas vuruşuyla.

Fenerbahçe oyunun ritmini yükseltince İstanbulspor perişan oldu. Bazı oyuncular için kariyer maçları vardır. Cengiz Ünder bunu yaşattı taraftarına. Ayak içini mükemmel kullanmıştı. İstanbulspor için ip devre biterken kopmuştu zaten.

Erken gelen büyük fark maçı antrenman havasına çevirmişti Fenerbahçe için. Tadic’in kaçırdığı penaltıda topa gelişi ve vuruşu kötüydü.

Maç aslında ilk yarıda bitti. Çok kolay galibiyeti kuşkusuz Cengiz Ünder’in golleri getirdi.