Derbide Beşiktaş ev sahibiydi. Çok ama çok fazla eksikleri olan bir ev sahibi. Maç başlayınca Fenerbahçe oyuna ve sahaya ısındığında golü de buldu. Tam bir tiki-taka anıydı sanki. Halı saha golü de diyebiliriz... Savunma seyrederken üç pasın sonunda Dzeko attı. Tadic iyi hazırlamıştı.

Beşiktaş orta sahası zaten üretemiyor. Djiku’nun büyük bireysel hatası Beşiktaş’ın ve Cenk Tosun’un işine yaradı. Samet penaltı yapmıştı. Bu pozisyon sonrası ana konu kart meselesi. Bariz gol şansı mantığıyla kırmızı kart çıkabilirdi. Atilla Karaoğlan böyle yorumlamadı. Penaltıya Chamberlain iyi vurdu.

Fenerbahçe oyun olarak Beşiktaş’ı yine zorladı. Kaçan fırsatlar ve İrfan’ın direkten topu... Beşiktaş üç pas yapamayacak durumlara düştü.

Necip, Gattuso kimliğine bürünmüştü. Savaşıyordu. Gedson ve Umut’un sakatlıkları kötü giden işi acaba nereye götürecekti? Beşiktaş çift katlı otobüsü kurmuş, gol yemek istemiyordu. Başka isteği yoktu. Böyle savunmaları yapan oyuncular çok farklıdır. Herkes yapamaz. Çok çalışmak gerekir.

Fenerbahçe'nin golü bir şekilde gelecekti. Bailly, Szymanski’ye amatörce faulü yapınca VAR uyarısı ile gelen penaltıyı Tadic klas kullandı. İşin gerçeği, Fenerbahçe karşısında zor durumlarda kalan Beşiktaş takımını uzun yıllardır böyle kötü görmemiştim. Bu takımın 3 değil 10 transfere ihtiyacı var.

Tayfur'a verilen yanlış kırmızı kart VAR’dan döndü. Hakem çok acele etti ve pozisyonu iyi süzemedi. Onur ve Muleka bence bu takımın oyuncusu değil. Amartey ve Bailly tam bir saatli bomba!

Saat tık tık diye çalıştı, Bailly yine VAR’a takıldı. Tadic’in penaltısını Beşiktaş’ın en iyisi Mert kurtarmıştı. Ama Szymanski’nin nefis vuruşunda bir şey yapamazdı.

Beşiktaş'ta radikal kararlar almanın zamanı çoktan geldi. Yoksa bu başarısız oyuncu topluluğu daha çok teknik direktör yer...