Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki deprem Gaziantep, Sivas, Hatay, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Mersin, Samsun, Trabzon başta olmak üzere birçok ilde hissedildi.

SPORCULARIN KALDIĞI OTEL DE YIKILDI

Depremin etkilediği şehirlerden birisi olan Malatya’da ise 300 bina yıkıldı. Depremin etkisiyle TVF Erkekler Voleybol 2'inci Lig 6'ıncı Grupta play-off mücadelesi veren Malatya Büyükşehir Belediyespor takımı oyuncularının da kaldığı Kırçuval Oteli yıkıldı.

“3 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI”

SÖZCÜ muhabiri, arama ve kurtarma çalışmalarının devam ettiği Kırçuval Otel’in enkazı önünde son gelişmeleri takip ediyor. SÖZCÜ’ye konuşan otel görevlisi Peyami Aktuna, otelde personelle birlikte 33 kişinin kaldığını ve şu ana kadar 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını söyledi.

“15 SPORCUDAN 5’İ ENKAZ ALTINDAN ÇIKARTILDI”

Otelde, Malatya Büyükşehir Belediyesi Ampute sporcularından 4, voleybol takımından da 11 sporcunun olduğunu ve sporculardan 5’inin enkaz altından çıkarıldığını söyleyen otel görevlisi şöyle konuştu: “İçerde toplamda 30 misafirimiz ve 3 de personelimiz vardı. Maalesef bunlardan 2 misafir ve 1 personelimizi kaybettik. İçerde Malatya Büyükşehir Belediyesi Ampute oyuncularından 4 kişi, Voleybol takımından da 11 sporcu vardı. Bunlardan 5 tanesi çıkarılırken diğerleri maalesef hala içerde ve çalışmalar devam ediyor.”

“SÖYLEYECEK BİR ŞEY YOK…”

Otelde servis elemanı olarak çalışan Tura Kaymaz ise, şunları söyledi: “Deprem anında ben görevi diğer arkadaşıma devretmiştim. Maalesef o arkadaşımızda şu an enkaz altında. Şu enkaz altında 24 kişi var. Şu ana kadar bizim bildiğimiz kadarıyla 3 kişi hayatını kaybetti. Söyleyecek bir şey yok... Şu an arkadaşlarımız ve misafirlerimiz içerde.”