Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ferhat Göçer darbe gecesi sahnedeydi!
Ferhat Göçer darbe gecesi sahnedeydi!
Darbe girişimi gecesi konseri olan Ferhat Göçer yaşadıklarını anlattı.
Edda SÖNMEZ
Magazin 4 Ağustos 2016 - 07:33

Geride bıraktığımız 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi pek çok kişinin hayatını değiştirdi. Türk halkının cesareti ve yer yer sergilediği cansiperane davranışlar sonrasında başarısızlığa uğratılan darbe girişimi sadece fotoğraflanan ve haberlere yansıyan yüzü dışında başka hikayeleri de içinde barındırıyor.

Bu hikayelerin bir tanesi de o akşam Kadıköy Fenerbahçe Parkı’nda bulunan Romantika Garden’da sahne alan şarkıcı Ferhat Göçer’e ait. 15 Temmuz gecesi konserini vermek üzere hazırlanan Göçer,sahnede şarkılarını söylerken Türkiye darbe girişimiyle yüz yüzeydi. Şimdilerde ailesiyle birlikte Bodrum’da tatil yapan

Ferhat Göçer, yaşadıklarını sadece Sözcü Şık Hayat’a anlattı. İşte Ferhat Göçer’in ağzından darbe girişimi gecesi yaşadıkları:

15 Temmuz’da konserimin olduğu gün zaten çok hassas bir dönemdeydik ve ben de ona göre hazırladığım bir repertuvar ile sahnedeydim. İlk bir saatte, olaylar başlamadan önce, daha önce belirlediğimiz hassasiyetle programımızı sürdürüyorduk. Daha sonra, sahne yanındaki yardımcılarım tarafından bilgilendirilmeye başlandım, durumu anlamaya çalışıyorlar ve beni bilgilendiriyorlardı.

Ben de yavaşlatılmış bir şekilde programa devam ediyordum. Ülkemizin bir terör saldırısı ile karşı karşıya olabileceğini düşünürken, darbe kelimesi aklımın ucundan bile geçmiyordu. Son olarak Şehitler Köprüsü’nün kapandığı haberinin bana gelmesi ile birlikte, güvenlik sebebiyle, sakince, hiçbir paniğe ve kargaşaya mahal vermeden özenli bir açıklama yaparak durumu seyircilerime izah ettim ve mekanı dolduran binlerce konuğumun yavaşça mekanı terk etmelerini sağladım.

Konser Fenerbahçe burnundaydı, o dakikalarda üzerimizden geçen, alçak uçuş yapan ve sayıları oldukça fazla olan helikopterlerin varlığı durumun ciddiyeti ile ilgili ilk endişelerimizin kaynağıydı. Sonrasında da yaşananları bütün Türkiye gibi ben de üzüntüyle ve acıyla takip ettim.

Son güncelleme: 07:59 - 04.08.2016

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.