Kadir İnanır’ın sevgilisi Jülide Kural kimdir? Kaç yaşında ve nereli? İşte Jülide Kural’ın bilinmeyenleri…

Jülide Kural birçok dizi ve projede yer almıştır. Kadir İnanır'ın sevgilisi olan Jülide Kural kimdir, kaç yaşında ve nereli araştırılıyor. En iyi oyuncu ve kadın oyuncu ödüllerinini de sahibi Jülide Kural hakkında bilinmeyenleri derledik. İşte detaylar...

Kadir İnanır’ın sevgilisi Jülide Kural kimdir? Kaç yaşında ve nereli? İşte Jülide Kural’ın bilinmeyenleri…

15 yıldır Kadir İnanır ile birlikte olan Jülide Kural Çerkez kökenlidir. Süper Baba dizisi ile üne kavuşan Jülide Kural Camdan Kalp, Sessiz Ölüm gibi birçok projede yer aldı. Oyunculuğu ile göz dolduran Jülide Kural birçok ödülün de sahibi oldu. İşte hakkında merak edilenler…

JÜLİDE KURAL KİMDİR?

Jülide Kural, 1965 yılında Adana’da doğmuştur. Çerkez kökenlidir. İzmit’te büyüdü. Lise sona kadar İzmit’te okudu. Tiyatro ile lise birde iken tanıştı. Kazandığı Ortadoğu Teknik Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünde okumak için Ankara’ya gitti. Bu arada AST’ta (Ankara Sanat Tiyatrosu) oynadı. Felsefe okurken naklini İstanbul’a İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümüne aldırdı. Bir yıl sonrada İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı sınavına girdi.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünden mezun oldu. Ardından aynı yıllarda okuduğu ikinci üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümlerinden de bir yıl sonra mezun oldu. Bu okul yıllarında tiyatrolarda çalıştı, televizyon dizilerinde rol aldı.
julide-kural-iha

Jülide Kural, 1997-2000 yılları arasında Almanya’da Berlin kentinde yaşadıktan sonra Türkiye’ye döndü ve AST, Dostlar Tiyatrosu, Kent Oyuncuları ve Tiyatro Stüdyosu’nda oyunculuk yaptı.

1993-1997 yılları arasında yönetmenleri Osman Sınav, Tunca Yönder, Orhan Oğuz, Kartal Tibet, Feyzi Tuna olan ve senaristleri Yavuz Turgul, Sulhi Dölek, Nilgün Önes olan “Süper Baba” adlı dizide; başrollerde Şevket Altuğ, Sümer Tilmaç, Jülide Kural, Şevval Sam, Sevinç Erbulak ve Bennu Yıldırımlar oynamıştır.

YER ALDIĞI PROJELER

Çınar Ağacı – 2010
Son Celat- 2008
Sessiz Ölüm-2002
Camdan Kalp-1990
Yaban Gülü
Bütün Çocuklarım – 2004
Kurşun Kalem – 2000
Saygılar Bizden – 1993
Süper Baba – 1993
Yalnızlar – 1991
Çalıkuşu – 1986
Küçük Mutluluklar
Şafak Yıldızları
Uğurlugiller
Nefes

ÖDÜLLERİ

En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu, 1991
En İyi Oyuncu, 1993
En İyi Kadın Oyuncu, 1996