Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ozan Doğulu ve eski eşi Ece Doğulu kimdir?
Ozan Doğulu ve eski eşi Ece Doğulu kimdir?
Ünlü şarkıcı Kenan Doğulu'nun ağabeyi aynı zamanda ünlü bir müzisyen olan Ozan Doğulu ile eşi Ece Doğulu, 11 yıllık evliliğinin ardından boşandı. Peki Ozan Doğulu kimdir, kariyerinde neler yapmıştır? Ece Doğulu kimdir? İşte ayrıntılar...
Magazin 6 Haziran 2018 - 17:15

Müzisyen Ozan Doğulu, yaklaşık olarak 11 senedir birlikte olduğu ve çocuklarının annesi Ece Doğulu ile yollarını ayırdı. İkili boşandıklarını bir açıklama yaparak duyurdu.

OZAN DOĞULU KİMDİR?

Ozan Doğulu (d. 13 Ocak 1972, İstanbul), Türk DJ ve aranjör. Şarkıcı Kenan Doğulu’nun ağabeyi ve besteci merhum Yurdaer Doğulu’nun oğludur. Annesi ise Serpil Doğulu’dur. Canan Doğulu adında moda ve tasarım ile ilgilenen bir kız kardeşi vardır. Aslen Gaziantep’lidir. Uzun bir süre Sezen Aksu’nun orkestra şefliğini yapmıştır. Ozan Doğulu piyanoyla çocukken tanışmıştır ve Zeki Müren dahil olmak üzere birçok sanatçının arkasında çallmıştır. Gününün birçok vaktini piyano çalmaya adamış ve konservatuvarı birincilikle bitirmiştir.

2003 yılında Bursa’da Sezen Aksu konserinde tanıştığı Ece Yosmaoğlu ile 18 Aralık 2007 tarihinde evlenmiştir. İlk kızları Arya, 24 Mayıs 2008 tarihinde dünyaya gelmiştir. 15 Haziran 2010 tarihinde DMC’den 130 Bpm isimli ilk albümünü çıkarmış ve bu albümde sanatçıya Sezen Aksu, Tarkan, Kenan Doğulu, Sıla, Ferhat Göçer, Ajda Pekkan, Mustafa Ceceli, Ziynet Sali ve Agusev Brass Band eşlik etmiştir. Albümün ilk video klibi sözlerinin Sıla’ya ve müziğinin Ozan Doğulu’ya ait olduğu “Alain Delon” isimli şarkıya çekilmiş ve Haziran ayında gösterime girmiştir. İkinci klip ise Ziynet Sali’nin seslendirdiği “Sen Mutlu Ol” şarkısına çekilmiştir.

ece-dogulu-instagram

ECE DOĞULU KİMDİR?

Ece Doğulu, Koç Üniversitesi'nin uluslararası ilişkiler bölümüne devam ederken İngiliz dili ve karşılaştırmalı edebiyat derslerini de alarak iki bölümden birden mezun oldu. 2003 yılında Bursa'da Sezen Aksu konserinde tanıştığı Ozan Doğulu ile 18 Aralık 2007 tarihinde Maslak Refresh The Venue'de evlendi. Ozan Doğulu ile olan 11 yıllık evliliğini 6 Haziran 2018'de sonlandırdı. Tasarım ve moda ile ilgilenen Ece Doğulu'nun Arya, Lila ve Elya adından 3 kızı var.